Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.02.2019 11:15
sony xperia xz4
2340V

Specyfikacja Xperii XZ4 Premium może zachwycić. Będzie pojemna bateria?

Sony Xperia XZ4 Premium może stać się wyjątkowo atrakcyjnym wyborze w segmencie smartfonów premium. Specyfikacja, która wyciekła wczoraj wskazuje, że Sony idzie na całość.

Sony po latach nieudanej walki o powrót do szczytu formy ze swoimi smartfonami, postanowiło zrestartować swoje plany, wrócić na deski kreślarskie i podjąć jeszcze jedną próbę ataku na liderów.

Sony Xperia XZ4 może zaoferować potrójny aparat i wyświetlacz 21:9

Pod nowym szefostwem, Sony Xperia ma rzekomo rozwinąć skrzydła. Już pierwsze informacje na temat Xperii XZ4 wskazywały, że dostaniemy mocnego smartfona. Wczoraj pojawiły się za to informacje o Sony Xperia XZ4 Premium, czyli mocniejszej wersji zwykłego XZ4.

Według informacji Gizmochina, najmocniejszym punktem smartfona będzie matryca głównego aparatu. Mający trzy obiektywy, pochwali się wartością 52 megapikseli w głównym obiektywie, 16 mpix oraz 0,3 mpix w dodatkowych obiektywach.

Specyfikacja urządzenia ma być podoba do zwykłej wersji Xperii XZ4 - mający 6,4 cala wyświetlacz 21:9, oferujący rozdzielczość 3360 x 1440 pikseli i wsparcie dla technologii HDR. Całość działać ma na Snapdragonie 855 oraz posiadać 6 GB pamięci RAM, 128 GB wbudowanej pamięci z opcją rozszerzenia kartami microSD.

To, co zaskakuje, to informacja o pojemności baterii. Ta miałaby mieć rzekomo aż 4400 mAh, co jak na Sony jest prawie dwukrotnym skokiem jeśli chodzi o pojemność. Jeśli ta informacja się faktycznie potwierdzi, to Sony może zainteresować ludzi, którzy szukają smartfona z wyjątkowo pojemną baterią.

Źródło: https://www.gizmochina.com/2019/01/31/sony-xperia-xz4-premium-version-reportedly-arriving-with-52-megapixel-camera/

Tagi: sony sony mobile sony xperia xz4 premium