Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2019 14:37
Gry 2018 najlepsi wydawcy
1249V

Capcom najlepszym wydawcą 2018 roku. Firma zaoferowała najlepsze gry

Serwis Metacritic podsumował ostatnie 12 miesięcy w naszej branży, ale tym razem firma skupiła się na wydawcach. Najlepsze tytuły w ostatnim roku zaproponował graczom Capcom, który w zasadzie szykuje się na kolejne sukcesy.

Japończycy mają za sobą dobry rok, w którym zagraliśmy w między innymi Monster Hunter World. Jest to największy sukces w historii korporacji, ponieważ tytuł osiągnął fantastyczne wyniki na całym świecie. Sytuacja jest ciekawa, ponieważ nie możemy zapomnieć, że pracownicy firmy od samego początku 2019 roku nie mogą mówić o nudzie – w końcu Capcom wydał już Onimusha: Warlords, Resident Evil 2 i szykuje się na premierę Devil May Cry 5.

Świetny start Resident Evil 2!

Firma nie zagwarantowała nam nowych IP, ale wrzuciła na rynek 14 różnych produkcji, które zgarnęły średnią ocen na poziomie 79,3% - jest to rezultat lepszy o 2,8% względem poprzedniego roku i w rezultacie korporacja wskoczyła z piątego na pierwsze miejsce w rankingu wydawców.

Na drugim miejscu podium znalazła się... SEGA. Japończycy oczarowali świat za pomocą Sonic Mania Plus (91% edycja na Nintendo Switch) i pozycje wrzucone przez twórców Niebieskiego Jeża zgarnęły noty o średniej 78.5% (+3%). Pudło zamyka Electronic Arts – najlepsza gra Elektroników to FIFA 19 (83%), a wszystkie propozycje EA osiągnęły łącznie 77,5% (+4,3%). Warto zauważyć, że SEGA oraz Electronic Arts wrzuciły na rynek nowe i solidne IP – kolejno Two Point Hospital (83%) i A Way Out (79%).

Tak prezentuje się zestawienie głównych wydawców:

Najlepsi wydawcy 2018 1

Metacritic zebrało również dane od tak zwanych „średnich wydawców” - to określenie nie prezentuje skali firmy, a po prostu liczbę opublikowanych gier. „Średniaki” zaoferowały graczom od 5 do maksymalnie 11 produkcji.

Najlepsi wydawcy 2018 2

Źródło: https://www.metacritic.com/feature/game-publisher-rankings-for-2018-releases

Tagi: 2018 Capcom wydawca

Nie przegap