Apple może zapewnić swoją chmurę do gier. Firma rozważa inwestycję

News
568V
Apple może zapewnić swoją chmurę do gier. Firma rozważa inwestycję
Wojciech Gruszczyk | 29.01.2019, 07:00

Twórcy iPhonów najwidoczniej coraz chętniej przyglądają się rynkowi gier. Apple ma właśnie rozważać przygotowanie własnej chmury, dzięki której gracze otrzymaliby dostęp do szerokiego zestawu tytułów. Firma może w tym miejscu stać się wydawcą.

W ubiegłym tygodniu informowałem naszą społeczność o ciekawym ruchu Apple – firma zdecydowała się zmienić informacje dotyczące iPoda Touch. Zdaniem korporacji jest to „ręczne urządzenie do gier elektronicznych” i „konsola przenośna”.

Apple wkracza na rynek gier? iPod Touch może stać się konsolą

Teraz dziennikarz serwisu Cheddar.com dotarł do bardzo ciekawej informacji. Apple rozważa inwestycję w chmurę – korporacja chce podobno stworzyć usługę podobną do propozycji Google, Microsoftu, czy też Sony i za pomocą streamingu zapewnić na swoich urządzeniach gry.

Apple może stworzyć „Netflixa do gier” i firma miałaby działać jako wydawca, jednak aktualnie nie podjęto w tym temacie ostatecznych decyzji. Mimo wszystko warto zauważyć, że właśnie producent iPhonów posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe, które może wykorzystać, by zagwarantować na urządzeniu odpowiednie produkcje.

Sporo w tym wypadku zależy oczywiście od tytułów, ale jeśli Apple zapewni podobną koncepcję do Project xCloud (gry AAA), to propozycja może zainteresować wielu graczy, którzy i tak grają na iPhonach, iPadach, czy też nawet iPodach.

Jak widać siła chmury interesuje kolejnych producentów, którzy chcą na sprzętach zapewnić swoim klientom nowe doświadczenia.

Źródło: https://gamingbolt.com/apple-is-working-on-a-game-streaming-service-report

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper