Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2019 07:00
Apple chmura z grami
469V

Apple może zapewnić swoją chmurę do gier. Firma rozważa inwestycję

Twórcy iPhonów najwidoczniej coraz chętniej przyglądają się rynkowi gier. Apple ma właśnie rozważać przygotowanie własnej chmury, dzięki której gracze otrzymaliby dostęp do szerokiego zestawu tytułów. Firma może w tym miejscu stać się wydawcą.

W ubiegłym tygodniu informowałem naszą społeczność o ciekawym ruchu Apple – firma zdecydowała się zmienić informacje dotyczące iPoda Touch. Zdaniem korporacji jest to „ręczne urządzenie do gier elektronicznych” i „konsola przenośna”.

Apple wkracza na rynek gier? iPod Touch może stać się konsolą

Teraz dziennikarz serwisu Cheddar.com dotarł do bardzo ciekawej informacji. Apple rozważa inwestycję w chmurę – korporacja chce podobno stworzyć usługę podobną do propozycji Google, Microsoftu, czy też Sony i za pomocą streamingu zapewnić na swoich urządzeniach gry.

Apple może stworzyć „Netflixa do gier” i firma miałaby działać jako wydawca, jednak aktualnie nie podjęto w tym temacie ostatecznych decyzji. Mimo wszystko warto zauważyć, że właśnie producent iPhonów posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe, które może wykorzystać, by zagwarantować na urządzeniu odpowiednie produkcje.

Sporo w tym wypadku zależy oczywiście od tytułów, ale jeśli Apple zapewni podobną koncepcję do Project xCloud (gry AAA), to propozycja może zainteresować wielu graczy, którzy i tak grają na iPhonach, iPadach, czy też nawet iPodach.

Jak widać siła chmury interesuje kolejnych producentów, którzy chcą na sprzętach zapewnić swoim klientom nowe doświadczenia.

Źródło: https://gamingbolt.com/apple-is-working-on-a-game-streaming-service-report

Tagi: Apple chmura iPad iPhone ipod