Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2019 13:11
Wargroove z Cross-platform XOne NS PC
596V

Wargroove z cross-platformową rozgrywką. To kapitalna wiadomość

Chucklefish Games potwierdziło przygotowanie zmagań pomiędzy platformami w Wargroove. Aktualnie w wspólnej zabawie będą uczestniczyć gracze na trzech platformach, ale bardzo możliwe, że wkrótce gra zapewni rozgrywkę wszystkim zainteresowanym.

Wargroove zadebiutuje już w tym tygodniu. Gra powinna w szczególności zainteresować fanów Advance Wars, ponieważ tytuł czerpie garściami właśnie z tej propozycji – to strategia turowa przygotowana w stylu pixel art.

Wargroove z datą premiery. Świetny zwiastun duchowego następcy Advance Wars

Wargroove od premiery produkcja otrzyma cross-platformową rozgrywkę na Xboksie One, Nintendo Switchu oraz komputerach osobistych. Jest to naprawdę świetna wiadomość, ponieważ gra oferuje sieciowe pojedynki, a nawet zainteresowani mogą tworzyć scenariusze, by następnie dzielić się swoimi projektami ze społecznością. W tej sytuacji możemy mieć pewność, że fani turówek będą mogli razem cieszyć się przedstawionym tytułem – nie trzeba będzie zwracać uwagi na platformę.

A co z posiadaczami PlayStation 4? Jak wiadomo premiera edycji na tę platformę odbędzie się „wkrótce”, ale autorzy aktualnie nie precyzują daty wydania. Bardzo możliwe, że gdy gra będzie już dostępna na sprzęcie Sony, to posiadacze tej platformy dołączą do zabawy.

Warto przypomnieć, że obok multiplayera i rozbudowanego edytora, Wargroove oferuje wielogodzinną kampanię oraz tryb arcade z wyzwaniami.

Źródło: Twitter

Tagi: Chucklefish Games cross-platform Wargroove