Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.01.2019 13:26
Devkity PS5 są już w rękach deweloperów. Twórcy zadowoleni z tego, co dostali
12835V

Devkity PS5 są już w rękach deweloperów. Twórcy zadowoleni z tego, co dostali

Im bliżej będziemy konferencji GDC, tym więcej otrzymamy przecieków na temat nowej generacji konsol. Na razie dowiedzieliśmy się, że Sony zaczęło rozsyłać devkity PS5.

Do tej pory na temat nowej generacji konsol nie pojawiło się jeszcze zbyt wiele plotek i przecieków. Jeśli jakieś były, to dotyczyły kolejnego Xboksa. Sony w tym temacie wydaje się pilnować mocniej.

Tylko 18% deweloperów tworzy gry na PS5 i nowego Xboksa

Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na ciszę medialną aż do momentu zapowiedz. Wielu ludzi spodziewa się, że w trakcie GDC lub krótko po, pojawią się pierwsze przecieki na temat tego, czym może być PlayStation 5, jakie zaoferuje podzespoły i kiedy mniej więcej trafi do sprzedaży (choć ten aspekt wydaje się być zaklepany na drugą połowę 2020 roku).

Jeden z administratorów forum ResetEra, a prywatnie analityk branżowy, w trakcie dyskusji na temat stanu studiów 1st Party Sony przyznał, że Sony krótko przed GDC rozesłało pierwsze devkity deweloperom. Z tego co dopytał, ci są zadowoleni z tego, co Sony przygotowuje z PS5. Mamy wiec sytuację odwrotną co przy pierwszych devkitach PS4, gdzie narzekano, że konsola miała mieć tylko 4 GB RAM (co podniesiono w ostatniej chwili do 8 GB).

W innej rozmowie zdradził, że Sony ma w produkcji jeszcze kilka niezapowiedzianych gier na PlayStation 4 (istniejące marki), które miałyby trafić na konsolę w tym roku fiskalnym (do marca 2020). Wewnątrz firmy istnieje jednak spora dyskusja, czy część z nich nie przesunąć i nie zrobić z nich tytułów albo cross-genowych, albo dostępnych wyłącznie na PS5 jako tytuły startowe.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/sony-playstation-first-party-studios-ot4-because-were-skipping-3.88555/page-66#post-17271971

Tagi: PlayStation 5

Nie przegap