Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2019 20:15
Farming Simulator zapowiedziano ligę
1697V

Farming Simulator wkracza w e-sport. Najlepsi farmerzy zawalczą o pieniądze

Giants Software wpadło na bardzo ciekawy pomysł. Twórcy serii Farming Simulator postanowili utworzyć ligę e-sportową, która wyłoni najlepszych, wirtualnych farmerów. Pomysł może wydawać się dziwny, jednak koncepcja ma ręce i nogi.

Szwajcarskie studio Giants Software jest znane niemal wyłącznie z tworzenia kolejnych produkcji z gatunku Farming Simulator. Autorzy rozwijają serię od 2004 roku i od tego czasu przygotowali 11 gier podejmujących temat grzebania w ziemi.

Fortnite na IEM! Prawie 2,5 mln zł w puli nagród

Giants Software postanowiło przyciągnąć do swojej produkcji kolejnych graczy i firma zapowiedziała „Farming Simulator League,”, czyli pełnoprawną ligę zrzeszającą najlepszych farmerów z całego świata. Twórcy zorganizują 10 turniejów w całej Europie, a najlepsze drużyny będą walczyć o tytuł mistrza oraz 100 000 euro w nagrodach. Należy zaznaczyć, że każde wydarzenie będzie posiadało swoje nagrody, więc w całym sezonie farmerzy zawalczą o pulę wynoszącą okrągłe 250 000 euro.

Jest to rozwój ubiegłorocznego Farming Simulator Championship – zmagania cieszyły się dobrym zainteresowaniem, więc twórcy postawili tym razem na ligę. System rozgrywek nie zostanie zmieniony, ponieważ ponownie odbędą się zmagania trzech na trzech. Wkrótce poznamy dokładny harmonogram Farming Simulator League oraz dodatkowe informacje dotyczące zmagań.

Nie wszyscy gracze traktują ligę poważnie, ale nie możemy zapomnieć, że marka Farming Simulator cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a zorganizowanie takich zawodów jest tego potwierdzeniem. Gracze chcą grać, więc otrzymają teraz szansę na zabawę o duże nagrody.

Źródło: https://www.farming-simulator.com/newsArticle.php?lang=en&country=gb&news_id=104

Tagi: Farming Simulator 19 Focus Home Interactive giants software

Nie przegap