Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2019 15:01
Samsung z ekranami OLED o przekątnej 15,6
837V

Samsung wkrótce rozpocznie produkcję OLED-ów 15,6” do laptopów

Samsung ma wielkie plany dotyczące upiększenia tegorocznych laptopów. Firma już w lutym rozpocznie produkcję nowych paneli OLED, które powinny zainteresować graczy przygotowujących budżet na nowy sprzęt.

Samsung Display jako pierwsza firma na świecie będzie produkować ekrany OLED o przekątnej 15,6 cala (16:9), które zaoferują rozdzielczość 4K i jednocześnie zainteresowani klienci mogą liczyć na piękne kolory.

Samsung Galaxy S10 na zdjęciach. Zintegrowana obsługa kryptowalut

Yoon Jae-nam z Samsung Display zapowiedział, że nowe wyświetlacze OLED 4K zapewnią „HDR, doskonałe odwzorowanie kolorów i wysoką widoczność na zewnątrz”. W tym wypadku każdy piksel otrzyma własne „światło”, więc możemy mieć pewność, że czerń zostanie odpowiednio zaprezentowana. Co ciekawe, 3 stycznia VESA (Video Electronics Standards Association) ujawniło nowy standard DisplayHDR True Black, który zostanie spełniony przez Samsunga.

Producent potwierdził jasność na poziomie 600 nitów, więc korporacja bez problemu zgarnie certyfikat DisplayHDR 600, a dodatkowo propozycja zapewni 100% pokrycia DCI-P3 w 3,4 mln kolorów (dwukrotnie więcej niż matryca LCD w takim rozmiarze).

Masowa produkcja rozpocznie się w połowie lutego, a jeszcze w tym roku na rynku pojawią się pierwsze laptopy z segmentu premium, które zostaną wyposażone w nowe ekrany. Będą to między innymi: Dell XPS 15, Alienware m15, Alienware G15 i Spectre x360.

Źródło: https://www.engadget.com/2019/01/23/samsung-15-6-inch-4k-oled-display/

Tagi: laptop oled samsung

Nie przegap