Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2019 22:00
Crytek pracuje nad nową grą AAA z Improbable
1422V

Crytek pracuje nad nowym tytułem AAA. Firma skorzysta z chmury

Twórcy Crysisa najwidoczniej przetrwali najgorsze. Crytek rozpoczął wielką współpracę z firmą Improbable, na mocy której powstaną odpowiednie narzędzia do tworzenia dużych gier AAA. Studio rozpoczęło już prace nad nową grą.

Jeszcze w 2016 roku Crytek borykał się z ogromnymi problemami. Szefowie studia podjęli kilka złych decyzji, musieli zlikwidować pięć oddziałów, więc pojawiła się groźba zamknięcia całej firmy. Na szczęście deweloperzy przetrwali i pracują teraz nad kolejnym tytułem.

Trylogia Crysis trafia do usługi wstecznej kompatybilności Xbox One

Crytek potwierdził współpracę z Improbable, czyli twórcami SpatialOS – jest to platforma w chmurze do gier sieciowych w czasie rzeczywistym. Obie firmy wspólnymi siłami dostosują technologię do CRYENGINE.

Już teraz powstaje pierwsza produkcja o jakości AAA, ale jest to dopiero początek, ponieważ Crytek oraz Improbable zajmą się dostosowaniem CRYENGINE – wspólna praca pomoże stworzyć oprogramowanie dla deweloperów, które Crytek udostępni i „pozwoli zainteresowanym tworzyć unikalne interaktywne wrażenia przy jednoczesnym poszanowaniu ich wolności wyboru narzędzi i usług”.

Crytek zajmie się stworzeniem narzędzi do kreowania gier z wykorzystaniem SpatialOS dla CRYENGINE – technologia będzie wykorzystywana przez autorów Crysisa w przyszłych tytułach. Z propozycji skorzysta między innymi Mavericks: Proving Grounds.

Na większe szczegóły współpracy oraz pierwszych gier musimy zaczekać, ale dobrze, że Crytek przetrwał najgorsze i deweloperzy mogą skupić się teraz na przygotowywaniu nowych produkcji, które trafią już pewnie na nową generację.

Źródło: https://wccftech.com/crytek-improbable-aaa-game-cryengine/

Tagi: cryengine Crysis Crytek Improbable SpatialOS