Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.01.2019 17:06
Mortal Kombat 11 wersja na Switch tworzona przez Shiver Studios
1193V

Mortal Kombat 11 na Nintendo Switch rozwijany przez zewnętrzne studio. Gra zawiera pewne ograniczenia

NetherRealm Studios nie zajmuje się przygotowaniem Mortal Kombat 11 na Nintendo Switch. Za port odpowiada zewnętrzne studio, które musiało zająć się pewnymi cięciami, by gra mogła zadziałać na sprzęcie Nintendo.

NetherRealm Studios opracowuje Mortal Kombat 11 wyłącznie na PlayStation 4 i Xboksa One. Za wersję na komputery osobiste odpowiada rodzimy QLOC, który otrzymał kolejną okazję rozwijania dużej gry dla Warner Bros.

Prezentacja nowego trybu Towers of Time z Mortal Kombat 11

Nad Mortal Kombat 11 pracuje jeszcze jeden zespół – Shiver Studios otrzymało za zadanie przygotowanie edycji na Nintendo Switch. Nie jest to specjalnie wielkie i doświadczone studio jednak deweloperzy stworzyli serię Lucius i jednocześnie pomagali w przygotowaniu większych projektów.

W sprawie tej edycji wypowiedział się Trevor Traub z Warner Bros., który zaznaczył, że w Mortal Kombat 11 na Nintendo Switch pojawiają się pewne „ograniczenia w geometrii”, dzięki którym produkcja może działać na hybrydowym urządzeniu. Niestety, producent nie przedstawił szczegółów dotyczących „redukcji” zastosowanej w grze.

Mimo wszystko tytuł ma prezentować się „naprawdę fantastycznie”, jednak warto podkreślić, że wciąż nie otrzymaliśmy pełnej prezentacji Mortal Kombat 11. Aktualnie NetherRealm Studios skupiło się na pokazywaniu wyłącznie wydania na PlayStation 4 i Xboksa One.

Tagi: Mortal Kombat 11 NetherRealm Studios Warner Bros.