Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 20.01.2019 16:00
Była szefowa YouTube'a zapowiada zmiany dla Android TV
5969V

Była szefowa YouTube'a zapowiada zmiany dla Android TV

Android TV to autorski system Google'a, który był adaptacją popularnego oprogramowania dla telewizorów. Niestety nie cieszył się tak dużą popularnością jak oczekiwano.

Telewizory z dostępem do Internetu i popularnych aplikacji są już normą. Na rynku dostępne są obecnie dwie technologie, które dostarczają nam takich atrakcji - Smart TV oraz Android TV. Ta druga pochodzi od Google'a, lecz nie została tak ciepło przyjęta jak konkurencja i dzisiaj mało kto korzysta z Android TV.

PPE Awards 2018 - głosujemy!

Mimo iż z Android TV korzystają takie marki jak Philips, Sharp, Sony czy Toshiba system się nie przyjął. Powodów, dla których tak się stało jest kilka. Jednym z nich jest niestabilność oprogramowania na starszych telewizorach. 

W zeszłym roku na rynek trafiła nowa wersja - Android TV Oreo, która oferuje nowy, odświeżony interfejs. Wygląda na to, że konsumenci nadal nie są zadowoleni, ponieważ szefowa projektu - Shalini Govil-Pai zapowiedziała kolejne zmiany. Nowa wersja ma być bardziej spersonalizowana pod potrzeby użytkownika. Nie wiadomo dokładnie jak Google chce to osiągnąć, ale Android TV ma umożliwiać lepsze wyszukiwanie i odkrywanie treści.

Siłą Google'a leży w wyszukiwaniu i odnajdowaniu informacji. Chcemy aby użytkownicy mogli uzyskać dostęp do treści w jak najszybszy sposób. Jeśli  pomoże nam w tym system wierszy, będziemy nadal z niego korzystać. Jeśli istnieją inne, bardziej innowacyjne sposoby, to zastosujemy je.

Android TV znajduje się w momencie, w którym dystrybucja naprawdę się liczy i teraz tak naprawdę widzimy jak wiele możliwości płynie z opracowania aplikacji na potrzeby platformy.

Ponadto przy korzystaniu z Chromecasta, będziemy mogli pilotem od telewizora kontrolować aktualnie wyświetlany materiał (na razie w Netflixie – później także w innych aplikacjach).

Źródło: https://www.techhive.com/article/3332155/ces/google-just-might-power-the-streaming-box-of-your-dreams-in-2019.html

Tagi: google shield android tv smart tv telewizory