Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 19.01.2019 20:10
Prawdopodobnie powstaje Kingdom Come Deliverance 2. Warhorse Studios publikuje niejednoznaczne zdjęcia
2313V

Prawdopodobnie powstaje Kingdom Come Deliverance 2. Warhorse Studios publikuje niejednoznaczne zdjęcia

Jeszcze wszystkie DLC do Kingdom Come Deliverance się nie ukazały, a wygląda na to, że rozpoczęto prace nad kontynuacją ubiegłorocznej produkcji.

Kingdom Come Deliverance powstawało osiem długich lat. Od blisko roku gra jest dostępna, a twórcy z Warhorse Studios zapowiedzieli siedem rozszerzeń do swojej produkcji.

PlayStation Blog. Fani PlayStation 4 wybrali najlepsze gry 2018 roku

Dotychczas ukazały się cztery dodatki, z czego dwa - From The Ashes i The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon to płatne, fabularne rozszerzenia. Wciąż czekamy na premierę Band of Bastards, która została zaplanowana na przyszły miesiąc. Nieco później ma się ukazać ostatnie fabularne DLC - A Women's Lot. Tymczasem wygląda na to, że w międzyczasie ruszyły prace nad Kingdom Come Deliverance 2.

Twórca gry, Daniel Vávra opublikował na swoim Twitterze zdjęcia z planu produkcyjnego, na którym widzimy aktorów ubranych w charakterystyczne, średniowieczne stroje. Jednak ciekawe jest to co widnieje na tablicy, która znajduje się za mężczyzną w kolczudze.

Znajduje się tam bowiem skrót "KCD2 - 1506", który jak nietrudno się domyślić oznacza ni mniej, ni więcej Kingdom Come Deliverance 2. Przypomnę, że akcja pierwszej gry rozpoczyna się w 1406 roku. Oznacza to, że prawdopodobna kontynuacja rozgrywałaby się ponad cały wiek później, kiedy to władcą Czech był Władysław II Jagiellończyk, a Henry - bohater pierwszej części z oczywistych przyczyn już nie żyje. 

Tagi: Deep Silver Kingdom Come: Deliverance Warhorse Studios