Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2019 08:48
Netflix walczy z Fortnite
753V

Netflix ze świetnymi wynikami z USA. Fortnite największym rywalem platformy

Netflix opłaca ponad 138 mln użytkowników, więc platforma systematycznie generuje fantastyczne rezultaty, jednak na drodze do pełnego szczęścia włodarzy firmy stanął nowy rywal. Fortnite odnosi coraz to lepsze wyniki i ta sytuacja ma wpływać na wyniki streamingowego giganta.

Netflix opublikował najnowszy raport dotyczący wyników – platforma w 2018 roku zarobiła w Stanach Zjednoczonych 16 mld dolarów i włodarze korporacji mogą w spokoju planować kolejny ruchy. Jak wiadomo firma systematycznie zwiększa nakłady na kolejne seriale, filmy oraz dokumenty.

Punisher powraca. Netflix przypomina o premierze serialu

W przedstawionym tekście pojawia się bardzo ciekawa wzmianka – największym konkurentem dla platformy nie jest HBO. Netflix dostrzega, że problemem jest odciągnięcie widzów od Fortnite.

Pierwszy raz Netflix w swoim raporcie ujął Fortnite jako „konkurenta”, co może wpłynąć na kolejne ruchy platformy, która będzie starała się odciągnąć od gry Epic Games swoich klientów. Jak wiadomo do końca 2018 roku streamingowy gigant informował o blisko 139 mln użytkowników, a Epic Games w listopadzie chwaliło się ponad 200 mln zarejestrowanymi graczami.

Nie każdy zainteresowany Fortnite płaci za rozgrywkę, jednak w tym wypadku problemem dla Netflixa jest „odciąganie od ekranów”, ponieważ gracze coraz chętniej spędzają wolny czas właśnie na bieganiu po wielkiej mapie i rywalizowaniu z 99 zawodnikami.

Walka o publiczność Netflixa z Epic Games pokazuje również wielki sukces Fortnite – jeszcze nigdy na rynku nie pojawiła się gra, która potrafiłaby osiągnąć taki sukces w tak krótkim czasie angażując przy tym ponad 200 mln graczy.

Źródło: https://gamingbolt.com/fortnite-is-bigger-competition-to-netflix-than-other-streaming-services-says-netflix-report

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software Netflix

Nie przegap