Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2019 08:35
Electronic Arts zaangażowane w Star Wars i Jedi
1233V

Electronic Arts jest „w pełni zaangażowane” w gry z uniwersum Star Wars

Od wczoraj nie milkną dyskusje na temat działań Electronic Arts związanych z marką Star Wars. Sytuację postanowił skomentować nawet wydawca, który podkreśla, że praca zespołu z Vancouver jest kontynuowana.

Według ostatnich doniesień Electronic Arts postanowiło zrezygnować z gry w otwartym świecie w uniwersum Star Wars, ale ta sama ekipa została oddelegowana do mniejszego projektu. Produkcja ma nawet szansę zadebiutować w przyszłym roku.

Star Wars otrzyma „mniejszą grę”. Premiera ma odbyć się już w 2020 roku

Najwidoczniej informatorzy tym razem nie zawiedli, ponieważ sytuację postanowiło skomentować Electronic Arts. Wydawca wypowiedział się na temat gry Vancouver:

„Z dnia na dzień pojawiły się spekulacje na temat jednego z naszych projektów w uniwersum Star Wars. Naturalną częścią procesu twórczego jest to, że wspaniała praca naszego zespołu z Vancouver jest kontynuowana i w przyszłości będzie ewoluować w treści i gry Star Wars. Jesteśmy w pełni zaangażowani w tworzenie kolejnych gier z tego uniwersum, jesteśmy bardzo podekscytowani Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn i w odpowiednim momencie będziemy dzielić się informacjami o naszych nowych projektach.”

Wspomniany tytuł od twórców Titanfall to spora zagadka – gra otrzymała aktualnie jedną zapowiedź, a według przedstawionych informacji, Star Wars Jedi: Fallen Order ma zadebiutować na rynku w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Electronic Arts ma czas do 2013 roku na tworzenie kolejnych gier w świecie Jedi, więc do tego czasu powinniśmy zagrać w jeszcze kilka produkcji.

Źródło: https://gamingbolt.com/ea-claims-it-is-still-fully-committed-to-making-star-wars-game

Tagi: Electronic Arts star wars Star Wars: Jedi Fallen Order