Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 11:06
Star Wars EA Vancouver Tajny Projekt
1614V

Star Wars otrzyma „mniejszą grę”. Premiera ma odbyć się już w 2020 roku

Anulowanie wielkiej produkcji w świecie Gwiezdnych Wojen nie jest przypadkowe. Według najnowszych informacji, Electronic Arts zdecydowało się na przygotowanie mniejszego projektu, który ma trafić na rynek już w przyszłym roku.

Jason Schreier otrzymał nowe informacje dotyczące skasowanej produkcji. Projekt o kodowej nazwie „Orca” nadal znajdował się w bardzo wczesnej fazie powstawania – tytuł miał pozwolić graczom eksplorować różne planety oraz pracować z frakcjami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Główny bohater gry w otwartym świecie mógłby wykonywać najróżniejsze misje (Bounty Hunter/Scoundrel).

Star Wars w otwartym świecie od EA Vancouver zostało podobno skasowane

Teraz dziennikarz otrzymał nową wiadomość. Anulowany tytuł potrzebował wielu lat, a Electronic Arts chce czegoś na najbliższe lata, więc zdecydowano się na nietypowy ruch – „Orca” została anulowana, ponieważ deweloperzy mają skupić się na projekcie o „mniejszej skali”, który ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku.

Prawdopodobnie w tym czasie zadebiutują konsole nowej generacji, więc w temacie premiery może się pojawić jeszcze pewien ruch – gra może wylądować na półkach sklepowych wcześniej lub później.

Warto podkreślić, że nikt nie został zwolniony z EA Vancouver, ponieważ wszyscy deweloperzy zostali zaangażowani w nową produkcję. Niektórzy twórcy mają nadzieję, że prace nad „Orcą” zostaną wznowione, gdy zespół zakończy prace nad mniejszym tytułem.

Źródło: https://kotaku.com/ea-cancels-open-world-star-wars-game-1831786371

Tagi: EA Vancouver Gwiezdne Wojny Star Wars