Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 15:05
Activision  Bungie potencjalne oszustwo
2428V

Activision ma problem. Inwestorzy podejrzewają oszustwo związane z odejściem Bungie

Bungie nie pracuje już dla Activision. Firmy rozstały się w zgodzie, ale cała sytuacja nie podoba się inwestorom. Prawnicy mają teraz zbadać, czy nie popełniono przestępstwa, przez które akcje korporacji spadły.

Bungie dość niespodziewanie poinformowało o rozstaniu z Activision. Twórcy mają pełne prawo do marki Destiny, więc w zasadzie można powiedzieć, że wydawca zapewnił deweloperom niezłą reklamę.

Activision ma gest – nowy dyrektor finansowy otrzymuje 15 mln dolarów, a Blizzard musi ciąć koszty

Zamieszanie wpłynęło na ceny akcji Activision Blizzard i ta sytuacja nie spodobała się inwestorom. Niektórzy podejrzewają nawet, że w tym wypadku popełniono przestępstwo, więc wynajęto kancelarię prawną Pomerantz LLP.

Prawnicy specjalizują się w sprawach związanych z korporacjami i zbadają teraz rozstanie Bungie z Activision. Problemem okazuje się podobno brak konkretnych informacji, które powinni otrzymać wszyscy inwestorzy – jeśli faktycznie zainteresowani nie zapoznali się ze szczegółami, to możemy tutaj mówić o oszustwie.

Jak wiadomo studia muszą dokładnie przedstawiać swoje działania, ponieważ wszystko może wpłynąć na ceny akcji – w tym wypadku było to 51,35 dolara za akcje przed ogłoszeniem rozstania i już 46,33 dolara za aukcje następnego dnia.

Są to oczywiście wyłącznie podejrzenia, a prawnicy sprawdzają teraz wszystkie dokumenty, jednak samo wypłynięcie takiej sprawy pokazuje, że jednak nie wszyscy byli gotowi na dużą zmianę.

Tagi: Activision Bungie inwestorzy oszustwo