Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 11:41
Asystent Google premiera w Polsce
1738V

Asystent Google oficjalnie w Polsce. Pomocnik działa na urządzeniach mobilnych

Od dzisiaj możemy oficjalnie pogadać z Google. Firma wprowadziła na nasz rynek Asystenta, który ma zrewolucjonizować naszą codzienność. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych.

Asystent Google miał trafić do Polski już w ubiegłym roku, ale dopiero od dzisiaj pierwsi zainteresowani mogą między innymi pogadać ze smartfonem. Asystent – taką nazwę nosi pomocnik w naszym kraju – działa na urządzeniach z systemem Android (od wersji Lollipop) i smartfonach z iOS na pokładzie (niezbędne jest pobranie dodatkowej aplikacji). Aktualnie Polacy nie skorzystają z głośników Google Home, ale wybrane słuchawki otrzymają odpowiednie wsparcie.

Rewolucja nie przyjdzie jutro. Teraz wszystkie firmy zainteresowane współpracą z Google będą musiały przygotować odpowiednie komendy, by następnie użytkownicy mogli korzystać w odpowiedni sposób z ich dóbr – na dobry początek możemy za pomocą głosu wyszukać odpowiednie połączenie w e-Sky lub skorzystać z usług Play. W tym drugim wypadku dla przykładu zapytamy telefon o saldo na koncie.

Google ma jednak wielkie plany, które są mocno związane z Polską, ponieważ w naszym kraju bez najmniejszego problemu mamy rozmawiać ze smartfonem, pytać go o poradę lub po prostu nie wstukiwać kolejnych pytań w wyszukiwarkę – teraz wystarczy dyskusja.

Asystent niestety w Polsce dopiero raczkuje – teraz przetłumaczy wybrane słowa lub zdania, pozwoli zarządzać Gmailem, ułatwi korzystanie z Map, przypomni nam o wydarzeniu z kalendarza, włączy ulubiony film na YouTube lub muzykę w Spotify, pomoże w wyszukaniu odpowiedniego filmu w kinach, będzie zarządzał naszym Chromecastem, a nawet opowie głupie historie lub zaśpiewa, ale... To początek.

Choć mogę dziś napisać „Asystent Google oficjalnie w Polsce”, to tak naprawdę tylko nieliczni mogą skorzystać z inteligentnej pomocy – firma będzie wdrażać system do kolejnych użytkowników, a cały proces może potrwać nawet kilka tygodni... Szkoda.

Prezentacje Asystenta zobaczycie poniżej:

Tagi: asystent Asystent Google google

Nie przegap