Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 09:49
Pioneer Ubisoft anulował grę
698V

Pioneer nie otrzymał swojej szansy. Ubisoft kasuje projekt

W 2016 roku miałem okazję wspomnieć o tajemniczym Pioneer. Gra science-fiction rozwijana przez Ubisoft nie zostanie nawet zaprezentowana, ponieważ korporacja zdecydowała się zrezygnować z prac nad tytułem.

Ubisoft bardzo chętnie tworzy najróżniejsze Easter Eggi, a jeden z najciekawszych trafił do Watch Dogs 2 – w tytule mogliśmy włamać się na serwery francuskiej korporacji, gdzie znalazł się właśnie zwiastun wspomnianego Pioneer.

Wymagania sprzętowe Far Cry New Dawn

Następnie Kotaku otrzymało wiadomość od dwóch niezależnych źródeł, które potwierdziły prace nad tajemniczą pozycją. Pioneer to była oczywiście kodowa nazwa, jednak twórcy rozwijali zupełnie nowe IP oblane sosem science-fiction.

Już w 2016 roku informowałem o pewnych problemach z produkcją, które najwidoczniej powróciły, więc Ubisoft nie zamierza kontynuować rozwój Pioneer. W sumie tak naprawdę nigdy nie otrzymaliśmy pełnoprawnej zapowiedzi gry, ale wiadomość o anulowaniu projektu potwierdził Alex Hutchinson – mężczyzna miał okazję pracować nad Far Cry 4 oraz Assassin's Creed 3.

Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy więcej informacji na temat Pioneera. Warto jednocześnie pamiętać, że w tym roku otrzymamy od Francuzów aż pięć gier: Trials Rising, Far Cry: New Dawn, Anno 1800, Tom Clancy's The Division 2 oraz Skull & Bones.

Źródło: https://gamingbolt.com/ubisofts-new-science-fiction-ip-pioneer-has-been-cancelled

Tagi: anulowane projekty anulowany Pioneer Ubisoft

Nie przegap