Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.01.2019 14:59
Sony może zabić serię Xperia Compact
1225V

Sony może zabić serię Xperia Compact

Sony nie chce oddawać rynku smartfonów bez walki. W tym roku, Xperia ma otworzyć nowy rozdział w historii Sony Mobile. To wymagać będzie ofiar i jedną z nich może być seria Compact.

Mobilny segment Sony z roku na rok przędzie coraz gorzej. Przez jakiś czas wydawało się, że pójdzie pod młotek i Sony się go po prostu pozbędzie. Zdecydowano jednak powalczyć raz jeszcze. Szefem został odpowiedzialny za sukces działu optyki (aparaty i kamery) Shigeki Ishizuka.

Sony Xperia XZ4 może zaoferować potrójny aparat i wyświetlacz 21:9

Otrzymał prosty cel - zreorganizować pracę, stworzyć nowy produkt, który będzie mógł rywalizować z konkurencją, która sprzedażowo dawno odjechała Japończykom. Plotki mówią, że nowa Xperia XZ4 otrzyma wyświetlacz o proporcjach obrazu 21:9 oraz potrójny aparat. Flagowy smartfon ma być konkurencyjny, a nawet wyprzedać rywali.

Będą jednak i tacy, którzy woleli by nowy model mniejszej Xperii Compact. I tutaj mamy złe informacje. Don Mesa, w rozmowie z Digitimes podczas CES 2019 zdradził, że seria może zostać wygaszona.

Tworzyliśmy kolejne modele z serii Compact z powodu łatwości ich używania. Co prawda zawsze jest miejsce na rynku dla smartfonów o mniejszych wymiarach, ale aktualnie ludzie chcą jak największej powierzchni użytkowej.

Nie jest to co prawda oficjalne ogłoszenie, ale przedstawiciel Sony jasno sugeruje, że koniec serii Xperia Compact jest bliski, z racji tego, że te smartfony kupuje garstka ludzi. Patrząc na to, jak aktualnie wygląda sprzedaż smartfonów Sony, to taki ruch wydaje się najlepszy. Reorganizacja, skupienie się na jednym/dwóch urządzeniach rocznie przy maksymalnym dopracowaniu. Byleby wrócić na odpowiednie tory.

Źródło: https://www.digitaltrends.com/mobile/sony-mobile-interview-ces-2019/

Tagi: Sony sony xperia compact xperia