Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2019 19:29
NVIDIA O AMD RADEON VII
2029V

NVIDIA o AMD Radeon VII: „Kiepska wydajność i nie ma nic nowego”

AMD w środę zaprezentowało swoją nową generację kart graficznych, ale najwidoczniej NVIDIA nie uważa urządzenia za szczególną konkurencję. W sprawie Radeona VII wypowiedział się Jensen Huang.

Dyrektor generalny firmy NVIDIA nie przejmuje się nową propozycją zaprezentowaną w tym tygodniu przez AMD. Jensen Huang „nie jest do końca przekonany”, czy Radeon VII pozwoli powrócić AMD do serwowania wysokiej jakości kart graficznych.

Kolejne benchmarki Radeona VII

„Wydajność jest kiepska i nie ma nic nowego. Nie ma ray tracingu, nie posiada sztucznej inteligencji. Jest jedynie zbudowana na 7nm z pamięcią HGM, ale ledwo radzi sobie z 2080. Jeśli włączymy DLSS, to go zgnieciemy, a jeśli dorzucimy do tego ray tracing, to go zmiażdżymy”.

Powyższymi słowami Huang podsumował nową generację AMD – jak widać dyrektor generalny firmy NVIDIA nie obawia się specjalnie konkurencji, ponieważ jak wiadomo GeForce RTX charakteryzują się wspomnianym DLSS oraz właśnie techniką śledzeniem promieni. Nie musieliśmy długo czekać na komentarz Lisy Su, prezes AMD, która sądzi, że Huang tak naprawdę nie zapoznał się jeszcze z Radeonem VII.

Możemy mieć pewność, że w kolejnych miesiącach będziemy świadkami ciekawej batalii – w końcu nowa karta AMD będzie dostępna na rynku dopiero od 7 lutego. Zainteresowani w tym wypadku muszą przygotować 699 dolarów.

Warto oczywiście wspomnieć, że AMD również pracuje nad własnym ray tracingiem, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy jakichkolwiek konkretów dotyczących wprowadzenia technologii do przyszłych urządzeń.

Źródło: https://www.pcworld.com/article/3332025/computers/nvidia-disses-the-radeon-vii-vowing-the-rtx-2080-will-crush-amds-underwhelming-gpu.html

Tagi: amd nvidia nvidia rtx radeon vii