Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.01.2019 09:45
Nowy Star Trek zawieszony
1260V

Nowy Star Trek zawieszony

Star Trek 4, nad którym prace miały wkrótce ruszyć, jednak nie powstanie. Projekt został odłożony przez wytwórnię na bok.

Czwarta część nowej serii zapoczątkowanej w 2009 roku przez J.J. Abramsa miała powstać w tym roku. Za kamerą usiąść miała SJ Clarkson, pierwsza kobieta reżyserująca film z tej serii.

Star Trek: Discovery. Młody Spock i mnóstwo akcji na nowym zwiastunie 2. sezonu

Tak się jednak nie stanie. SJ Clarkson otrzymała za zadanie wyreżyserować prequel Gry o Tron (będzie pełnić rolę także producenta wykonawczego). Stało się to po tym, jak Paramount zawiesiło projekt Star Trek 4.

Pierwsze problemy z produkcją pojawiły się już w sierpniu 2018 roku, gdy Chris Hemsworth i Chris Pine opuścili obsadę filmu z powodów budżetowych. Paramount nie chciało wtedy przekraczać wyznaczonego budżetu, a aktorzy nie chcieli schodzić ze swoich gaży aktorskich.

Ostatni film z nowej serii - Star Trek Beyond przyniósł straty wytwórni, która wyłożyła na niego 190 milionów dolarów, a przychody z całego świata zamknęły się na poziomie 343 milionów, co przy rozbuchanym marketingu dało ostatecznie stratę. Nikogo nie powinno dziwić, że Paramount chciało oszczędzać, a ostatecznie projekt zawiesiło.

Źródło: https://deadline.com/2019/01/game-of-thrones-prequel-hbo-pilot-s-j-clarkson-to-direct-naomi-ackie-7-more-cast-1202531071/

Tagi: paramount pictures star trek 4

Nie przegap