Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2019 20:38
Witchfire było pierwotnie symulatorem przetrwania
2030V

Witchfire było pierwotnie symulatorem przetrwania. Twórcy stracili rok pracy

The Astronauts postanowiło wyjaśnić długi czas pracy nad Witchfire. Twórcy po zakończeniu prac nad Ethanem Carterem rozpoczęli przygotowanie zupełnie innego projektu, z którego zdecydowano się zrezygnować.

Witchfire trafi na rynek pewnie dopiero w 2020 roku, jednak The Astronauts nie ukrywa, że gracze mogliby już dzisiaj grać w oczekiwaną pozycję – zespołowi zabrakło dyscypliny i w rezultacie projekt znajduje się w „przedprodukcyjnym limbo”. Niektóre elementy gry zostały niemal w pełni przygotowane, a niektóre istnieją wyłącznie na papierze.

Witchfire z odległą datą premiery. Urywki pokazują nową grę Adriana Chmielarza

Zaginięcie Ethana Cartera wymęczyło The Astronauts, ponieważ studio w tym wypadku postawiło wszystko na jedną kartę i choć tytuł wskoczył na półki sklepowe w 2014 roku, to jednak zespół wciąż pracował nad grą przez kolejne 12 miesięcy. Dopiero pod koniec 2015 roku rozpoczęto prace nad nowym projektem.

Produkcja nosiła kodową nazwę Astro Project 2 – był to symulator przetrwania w postapokaliptycznym świecie oblanym sosem science-fiction. Deweloperzy sądzili, że świat podąży w kierunku takich pozycji jak DayZ oraz Rust, więc przez rok rozwijali tytuł, który posiadał wiele unikalnych i innowacyjnych elementów.

"Plan polegał na stworzeniu symulatora przetrwania dla ludzi, którzy lubią ideę survivalu w pojedynkę – sam przeciwko wszechświatowi – ale nienawidzą egzekucji."

Mimo to po tym czasie zdecydowano się zrezygnować z gry. Dlaczego? The Astronauts lubiło Astro Project 2, ale jej nie kochało – w tym związku brakowało chemii. Twórcy obawiali się, że choć stworzą dobrą produkcję, to będzie w niej brakować osobowości.

Decyzja o zmianie planów była trudna, ale Witchfire nie posiada jakichkolwiek elementów z pierwotnej koncepcji. Zespół stracił czas oraz pieniądze, lecz dopiero teraz czuje, że tworzy projekt, który chce zaoferować swoim fanom.

Źródło: http://www.theastronauts.com/2019/01/when-witchfire-was-not-witchfire/

Tagi: pc The Astronauts Witchfire