Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2019 18:08
The Division 2 omija Steam! Kolejna gra trafi do sklepu Epic Games
1846V

The Division 2 omija Steam! Kolejna gra trafi do sklepu Epic Games

Ubisoft nie zamierza wydawać The Division 2 na Steam. Platforma Gabe'a Newella utraciła kolejną produkcję, która może okazać się jedną z najważniejszych gier następnych miesięcy. Epic Games walczy o ekskluzywne treści.

15 marca odbędzie się premiera The Division 2. Ubisoft chce znacząco rozbudować koncepcję pierwowzoru zapewniając graczom od dnia premiery wiele atrakcji. Tytuł jednak nie będzie dostępny na wszystkich platformach.

The Division 2 nie będzie komentowało polityki. "To złe dla biznesu"

Ubisoft szeroko uśmiechnął się do Epic Games. The Division 2 trafi do sklepu twórców Fortnite, jednak gra nie zawędruje na Steam:

„Nie mamy obecnie planów wydania The Division 2 na Steam”

Powyższą wiadomość otrzymała redakcja Polygonu, która jednocześnie została zaznajomiona z informacjami dotyczącymi współpracy Ubisoftu oraz Epic Games. Obie firmy będą „partnerami w zakresie dodatkowych wybranych tytułów”, które w ten sposób ominą platformę Valve.

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, która pokazuje, że Epic Games zamierza walczyć również o duże gry AAA i jak widać... Firma potrafi pokonać Steam. Oczywiście pozycję kupimy również w sklepie Ubisoftu.

Przejęcie klienta skomentował Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games:

„Jako wieloletni fani oraz partnerzy Ubisoftu, jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować w swoim sklepie gry studia. Naszym celem jest zapewnienie najbardziej przyjaznego sklepu dla wydawców, zapewniając bezpośredni dostęp do klientów i 88% udziału w przychodach, umożliwiając twórcom gier dalsze inwestowanie w tworzenie wspaniałych produkcji.”

Źródło: Twitter

Tagi: Tom Clancy's The Division 2 Ubisoft Ubisoft Massive