Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.01.2019 09:59
god of war kratos
3914V

Dlaczego God of War nie dostało DLC?

God of War śmiało kroczy po tytuł gry, zbierającej najwięcej nagród za najlepszą grę zeszłego roku. Po tej świetnej przygodzie, niektórzy zastanawiają się czemu tytuł nie otrzymał żadnego DLC.

Cory Barlog, który wywrócił serię do góry nogami (i to wyszło jej na dobre), do całości podchodził nad wyraz ambicjonalnie. God of War na PS4 miało być perfekcyjne od początku do końca. I ten sposób pracy spowodował, że nie dostaniemy DLC.

Writers Guild Awards 2019. W nominacjach scenariusze z gier, w tym God of War

Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, podczas rozmowy w GameOverGreggy Show, Barlog zdradził, że DLC przez pewien czas było w planach, ale porzucono ten pomysł, bo całość była... za duża i zbyt ambitna.

DLC musiałoby skończyć jako osobna gra. Każdy, kto widział moje projekty i plany mówił wprost - stary, to jest za duże by być zwykłym DLC.

Cory dodał później, że całość byłaby rozmiarów Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, więc Sony musiałoby wyłożyć kasę na praktycznie nową grę. Dlatego pomysł zarzucono i skupiono się na kontynuacji.

Być może część niewykorzystanych pomysłów z niedoszłego dodatku dostaniemy w kontynuacji, która zapowiada się - przynajmniej z punkt uwidzenia wydarzeń teasowanych pod koniec jedynki  na coś mocarnego.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2019/01/god_of_war_ps4_director_says_plan_for_dlc_was_too_ambitious

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment

Nie przegap