Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.01.2019 15:39
Orcs Must Die! Unchained, Hero Academy i Hero Academy 2 idą do piachu
559V

Orcs Must Die! Unchained, Hero Academy i Hero Academy 2 idą do piachu

Studio Robot Entertainment nie ma dobrej passy. Rok temu zwalniało pracowników, skupiając się na mniejszej liczbie projektów. Dzisiaj ogłoszono zabicie trzech gier.

Gdy rok temu Robot Entertainment zwalniało 30 pracowników, zapowiadało skupienie się na aktualnie wydanych grach oraz pracach nad jedną grą w danym momencie. Po roku, plany trzeba weryfikować. Nowego projektu nie ruszono, ale trzy gry idą do piachu.

Studio zamknie trzy gry 8 kwietnia tego roku. Mowa tutaj o Orcs Must Die! Unchained, Hero Academy i Hero Academy 2. O ile pierwsza odsłona Hero Academy to staroć w którego praktycznie nikt nie gra, tak pozostałe dwie gry to produkcje z ledwością roczne.

Niestety dla deweloperów - spotkały się one z zerowym zainteresowaniem i przez długie miesiące studio dopłacało do utrzymania gry przy życiu. Niestety dla nielicznych fanów - deweloperom skończyły się pieniądze na ten proceder, więc postanowiono serwery zamknąć.

Jedynym plusem w tej sytuacji, mowa tutaj o pracownikach, jest fakt, że obyło się tym razem bez zwolnień. Zwolnione zasoby ludzkie zostaną przeniesione do nowego, tajemniczego projektu.

Tagi: Orcs Must Die! Unchained Robot Entertainment

Nie przegap