Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2019 20:29
LG Signature OLED R to pierwszy na świecie zwijany telewizor
3153V

LG Signature OLED R to pierwszy na świecie zwijany telewizor

LG na CES 2019 zdecydowało się na pełną prezentację „zwijanych” telewizorów, które już wkrótce mają trafić do domów największych entuzjastów nowinek technologicznych. Poznajcie LG Signature OLED R.

LG już w ubiegłym roku ujawniło technologię, która zaskoczyła wielu klientów – firma przygotowała zwijany ekran. Po 12 miesiącach od tego wydarzenia zobaczyliśmy pełną prezentację LG Signature OLED R.

HP Omen X Emperium to ogromny monitor. Cena powala

LG Signature OLED R to 65-calowy panel, który ma okazać się strzałem w dziesiątkę dla klientów dbających o estetykę wnętrza. Urządzenie w standardowym momencie będzie zakryte wewnątrz specjalnej szafki, ale gdy akurat zdecydujemy się zapoznać z nowym filmem na przykładowo Netflixie, to panel wysunie się i pozwoli nam doświadczyć ulubionej produkcji.

Producent zapewnił trzy tryby wyświetlania – pełny ekran (Full View), częściowo zwinięty (Line View) lub w pełni ukryty (Zero View). Ciekawie na pewno wygląda również ta środkowa opcja, w której sprzęt może służyć jako mały wyświetlacz i przykładowo otrzymamy informacje o pogodzie, czy też skorzystamy ze specjalnej ramki. Warto zaznaczyć, że nawet przy Zero View telewizor może służyć jako głośnik.

OLED o jasności 800 nitów skorzysta z procesora Alpha 9 drugiej generacji (znany z OLED-ów na 2019 rok od LG), a 4.2-kanałowe głośniki z Dolby Atmos oferują moc o poziomie 100 W.

Niestety, na ostateczną cenę musimy jeszcze zaczekać, ale LG Signature OLED R będzie przeznaczone raczej do bardzo wąskiego grona odbiorców.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: LG LG Signature OLED R technologia telewizor