Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2019 22:30
Aquaman zmierza po miliard
1679V

Aquaman zmierza po miliard. Film bije kolejne rekordy DC Extended Universe

Aquaman” już teraz jest jednym z największych sukcesów Warner Bros. Produkcja w niedalekiej przyszłości zarobi miliard dolarów i bez wątpienia film może wyznaczyć drogę dla kolejnych superbohaterskich produkcji DC.

Pewnie tylko nieliczni spodziewali się tak wielkiego sukcesu. „Aquaman” jest już teraz najbardziej dochodowym filmem z DC Extended Universe i Warner Bros. powinno już pod koniec tygodnia informować o miliardzie wygenerowanym przez historię króla Atlantydy.

Aquaman – recenzja filmu. Good job, DC

Aquaman” zadebiutował w kinach 21 grudnia i już teraz film zarobił 940,7 mln dolarów – w rezultacie produkcja pobiła „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” (873,6 mln dolarów). Opowieść pobiła zainteresowanie wszystkich projektów z DC Extended Universe.

Najnowsza historia nie może liczyć na wybitne zainteresowanie w USA – tutaj nadal króluje „Wonder Woman” (407 mln dolarów), a „Aquaman” choć znajduje się na piątym miejscu w tym rankingu (259 mln dolarów) to cieszy się bardzo mocnymi wynikami w pozostałych krajach.

Sporą ciekawostką jest na pewno fakt, że „Aquaman” został najbardziej dochodowym filmem prezentującym wydarzenia na podstawie komiksów DC poza granicami USA – 649,3 mln dolarów to wynik, który pozwolił zrzucić z tronu „Mroczny Rycerz Powstaje” (636,8 mln dolarów).

Ten sukces na pewno został dostrzeżony przez włodarzy Warner Bros. oraz DC – możemy w tej sytuacji przypuszczać, że „Aquaman” wyznaczy kierunek, który będą podążać kolejne filmy opowiadające o towarzyszach lub wrogach Batmana.

Źródło: Box Office

Tagi: Aquaman box office DC film