Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.01.2019 10:11
NVIDIA doda wsparcie G-Sync do wybranych monitorów FreeSync
875V

NVIDIA doda wsparcie G-Sync do wybranych monitorów FreeSync

NVIDIA ustąpiła. Po latach forsowania własnej technologii G-Sync w monitorach, od tego roku wybrane wyświetlacze wspierające do tej pory FreeSync, staną się kompatybilne z technologią NVIDII.

Do tej pory pojedynek między G-Sync od NVIDII, a darmowym rozwiązaniem FreeSync opracowanym przez AMD przechylał się w kierunku rozwiązania darmowego. NVIDIA uparcie ograniczała się do swojej technologii, która może i była lepsza, ale jednak znacznie droższa.

NVIDIA GeForce RTX 2060 oficjalnie. W zestawie Battlefield 5 lub Anthem

Na konferencji podczas targów CES, szef NVIDII Jensen Huang zapowiedział, że firma zacznie wspierać technologię FreeSync. Na początek w kilkunastu monitorach, które przetestowano i uznano, że sprawdzają się z ich technologią.

Będziemy testować każdy monitor z obsługą FreeSync na świecie. Te, które przejdą certyfikację, otrzymają nasze wsparcie. Zoptymalizujemy sterowniki, oprogramowanie. Sprawimy, że ludzie z monitorami FreeSync będą mogli korzystać z rozwiązań G-Sync.

Na start - 12 monitorów. Nie jest to za dużo, ale jak na pierwszy krok - nie jest źle. Zobaczymy jakie tempo utrzyma NVIDIA i jak długo przyjdzie nam czekać na zapowiadane aktualizacje.

Źródło: https://blogs.nvidia.com/blog/2019/01/06/g-sync-displays-ces/

Tagi: freesync g-sync NVIDIA pc

Nie przegap