Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.01.2019 09:58
Samsung prezentuje TV 4K Micro LED do domowego użytku
3428V

Samsung prezentuje TV 4K Micro LED do domowego użytku

Micro LED powolutku zakrada się do naszych salonów. Nowa technologia robi postępy, czego dowodem są dwa telewizory zaprezentowane przez Samsunga - 75 cali oraz 84 cale.

Do tej pory Samsung mocno stawiał na swoją technologię QLED, jednak od pewnego czasu koreańska firma pracuje także nad technologią Micro LED, która pozwala na m.in. modułowe tworzenie telewizora, co pokazano rok temu na przykładzie ogromnego The Wall.

Samsung ujawnił monitory na 2019 rok. Gamingowy CRG9 49” wygląda świetnie

W tym roku, na specjalnym pokazie przed startem targów CES 2019, zaprezentowano nie tylko jeszcze większy model The Wall - mający 219 cali micro LED od Samsunga. Przygotowano także znacznie mniejszy, kierowany do salonów model 75 cali.

Samsung chwali się, że dzięki technologii micro LED będziemy mogli stworzyć sobie z modułów dowolny rozmiar telewizora w jakich proporcjach będziemy chcieli. Jako przykłady podano standardowe 18:9, kinowe 21:9, ale także 32:9 oraz 1:1, wszystko zależnie od potrzeb klienta.

Niestety, ceny za 75 calowy micro LED nie podano, podobnie jak planowanego terminu wprowadzenia do sprzedaży. Możemy jednak śmiało zakładać dwie rzeczy - na start tanio nie będzie, a do sprzedaży przystępne dla nas telewizory powinny trafić w ciągu roku, maksymalnie dwóch.

Sama technologia micro LED, według wielu jest znacznie lepsza od OLED-a, niwelując ryzyko wypalenia ekranów, pozostawiając zalety - prawdziwą czerń, świetne kolory i kontrasty. Co ważne, długoterminowo, micro LED ma być tańszy w produkcji od OLED-owych wyświetlaczy, co będzie miało przełożenie na ceny.

Źródło: https://news.samsung.com/us/samsung-unveils-modular-micro-led-technology-ces-2019/

Tagi: ces 2019 micro led Samsung

Nie przegap