Erik Wolpaw ujawnia kulisy ponownej współpracy z Valve

News
948V
Erik Wolpaw ujawnia kulisy ponownej współpracy z Valve
Grzegorz Cyga | 05.01.2019, 16:15

Valve wróciło do tworzenia gier, Erik Wolpaw wrócił do Valve. Niestety nie z powodu nowego Half Life'a czy Portala.

Jak już pisaliśmy, Erik Wolpaw - scenarzysta obu części Portala i obu epizodów do Half Life'a 2, który na początku 2017 roku opuścił Valve oficjalnie powraca do firmy Gabe'a Newella.

Scenarzysta Half-Life 2 i Portala wrócił do Valve. Gracze wierzą w dobre informacje

Chociaż Erik Wolpaw w lutym 2017 r. opuścił Valve jego nazwisko można było zauważyć w liście płac do Artifact, które ukazało się 28 listopada ubiegłego roku.

W momencie, w którym Gabe Newell potwierdził redaktorowi Polygonu powrót Erika, ten postanowił zaspokoić ciekawość fanów i ujawnić kulisy tej decyzji.

Miałem umowę z Valve i w momencie, kiedy wróciłem postanowiłem zapytać czy mogę odzyskać dawne stanowisko, lecz mi odmówiono. Nie było to dla mnie problemem, ponieważ byłem zbyt zajęty, lecz wtedy zaproponowano mi, abym był wykonawcą projektu na co odparłem "Dzięki Bogu, OK, zrobię to".

Pomagam Jay'owi Pinkerton, Steve'owi Jarosowi, Sean'owi Vanamanowi tylko kiedy mnie potrzebują. Byłem ostatnio bardziej zajęty, ale nie jest to moje zajęcie na pełen etat. Moim głównym zajęciem nadal pozostaje dostarczanie soku do wegańskiego sklepu mojej siostrzenicy Jodi i nieodpłatne granie w Slay the Spire przez trzy godziny dziennie.

Źródło: własne

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper