Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2019 09:30
Marvel zgarnia talent Blizzarda. Twórca Hearthstone pracuje nad nowym tytułem
910V

Marvel zgarnia talent Blizzarda. Twórca Hearthstone pracuje nad nowym tytułem

Marvel nie żartował zapowiadając stałą pracę nad nowymi i ciekawymi produkcjami prezentującymi wysoki poziom. W niedalekiej przyszłości poznamy nową grę od Bena Brode'a, który ma w swoim CV sukces karcianki Blizzarda.

Hearthstone zadebiutowało w 2014 roku i od tego czasu pozycja systematycznie otrzymuje kolejne rozszerzenia. Blizzard dba o swoją produkcję, ponieważ tytuł cieszy się wielką popularnością i gracze chętnie wydają pieniądze na nowe zestawy kart.

PlayStation 4 przepełnione hitami. Sony prezentuje nadciągające gry – na liście polska perełka

Jednym z ojców tego sukcesu jest Ben Brode, który w kwietniu ubiegłego roku zrezygnował z pracy dla Blizzarda. Projektant otworzył własne studio nazwane Second Dinner i od tego czasu czekaliśmy na poważniejsze informacje dotyczące jego przyszłej działalności.

Najwidoczniej mężczyzna wszystko dobrze zaplanował, ponieważ Brode ogłosił nawiązanie współpracy z chińskim NetEase, dzięki której otrzymał 30 mln dolarów – inwestycja zostanie w całości przekazana na wciąż niezapowiedzianą pozycję z uniwersum Marvela. Gra jest rozwijana od sześciu miesięcy, aktualnie znajduje się w fazie projektowania, ale na dodatkowe konkrety musimy zaczekać.

Jest to naprawdę ciekawe połączenie, ponieważ NetEase to firma odpowiedzialna za Diablo Immortal, czyli jedną z największych wizerunkowych porażek Blizzarda... Pozycja zmierza na urządzenia mobilne, ale wciąż nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery.

Źródło: https://gamingbolt.com/former-hearthstone-directors-new-studio-working-on-new-marvel-game

Tagi: ben brode Hearthstone second dinner