Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2019 07:56
Twórcy Gears 5 pracują nad tajnym IP
845V

Twórcy Gears 5 pracują nad tajnym IP. Gra zmierza na Xbox One

The Coalition zostało oddelegowane nie tylko do tworzenia Gears 5 dla Xbox One i Windows 10. Twórcy z Kanady rozwijają nową markę, która trafi jeszcze na aktualną generację. Taką ciekawostkę ujawnił Colin Penty.

The Coalition to kanadyjskie studio, którego zadaniem jest rozwijanie serii Gears of War. Deweloperzy w 2015 roku przygotowali Gears of War Ultimate Edition, w 2016 roku zaoferowali Gears of War 4, a aktualnie zespół rozwija Gears 5 – premiera najnowszej odsłony odbędzie się w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Gears 5 zaoferuje mnóstwo innowacji i zmian. Twórcy szykują rzeczy, których gracze jeszcze nie widzieli

Deweloperzy najwidoczniej nie tracą czasu, ponieważ zespół rozwija „niezapowiedziane, nowe IP” dla Xboksa One. Tajemniczy tytuł pojawił się na profilu wspomnianego Colina – jest to Technical Art Director pracujący do The Coalition od ponad siedmiu lat.

Trudno oczywiście aktualnie powiedzieć, czy możemy w tym wypadku liczyć na dużą, nową produkcję, ale jeśli gra ma faktycznie trafić na aktualną generację, to premiera powinna odbyć się wkrótce.

Możemy mieć oczywiście pewność, że tytuł wskoczy do Xbox Game Pass – jak wiadomo wszystkie gry zespołów first-party od Microsoftu będą w dniu premiery dostępne w usłudze. Na dodatkowe konkrety musimy zaczekać pewnie dopiero na E3, więc pozycja powinna trafić do szerokiego grona odbiorców pod koniec 2019 roku...

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: Informacja od użytkownika

Tagi: Gears 5 gears of war The Coalition

Nie przegap