Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2019 11:00
The Mage's Tale zmierza na PlayStation VR
876V

The Mage's Tale zmierza na PlayStation VR. Zwiastun pokazuje tytuł inXile entertainment

inXile entertainment pracuje już nad ekskluzywną produkcją przygotowywaną na zlecenie Microsoftu, jednak deweloperzy nie zrezygnowali z przerzucenia na PlayStation VR swojej gry przygotowanej dla wirtualnej rzeczywistości. The Mage's Tale trafi na sprzęt Sony.

W ubiegłym roku inXile entertainment oficjalnie dołączyło do rodziny Microsoftu. Twórcy jednak nie rezygnują z dokończenia niektórych projektów i właśnie z tego powodu The Bard's Tale IV: Barrows Deep, Wasteland 3 i The Mage's Tale trafią na urządzenia Sony.

inXile Entertainment już pracuje nad niezapowiedzianym tytułem dla Xbox Scarlett i PC

The Mage's Tale to dungeon crawler przygotowany z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Gra pierwotnie była dostępna wyłącznie na komputerach osobistych, jednak w przeciągu następnych miesięcy tytuł zawędruje również na PlayStation VR.

Produkcja została umiejscowiona w świecie The Bard's Tale, a dokładnie pomiędzy trzecią i czwartą częścią serii. Twórcy pozwalają graczom wcielić się w młodego maga, który podczas przygody musi uratować swojego mistrza z rąk złego czarodzieja.

Pozycja inXile entertainment zebrała skrajne opinie (średnia na poziomie 72%), ale warto zwrócić uwagę, że niektóre redakcje bardzo doceniły grę (10/10 od VRFocus, 82% od COGconnected, 82% Impulsegamer, 80% od UploadVR), jednak w Sieci nie brakuje również krytycznych recenzji (60% od Destructoid, 40% od GameSpotu).

Źródło: YouTube.com

Tagi: