Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.01.2019 09:00
Showmax zostanie przejęty przez TVP? Jest taka propozycja
1202V

Showmax zostanie przejęty przez TVP? Jest taka propozycja

TVP kupi Showmaksa? To, co wydawało się nieprawdopodobne przy pierwszych plotkach, powoli zaczyna się materializować.

W połowie grudnie poinformowano nas, że Showmax wycofuje się z naszego kraju. Mimo powoli rosnącego zainteresowania, właściciel serwisu - serwis Naspers - podjął decyzję o zwinięciu się z naszego rynku wraz z końcem stycznia.

Showmax opuszcza Polskę

Chwilę później pojawiły się pierwsze doniesienia o rzekomym zainteresowaniu TVP ofertą Showmaksa. Temat wydawał się absurdalny, ale w ciągu następnych kilkunastu dni zaczął być coraz bardziej realny, co potwierdził serwis Wirtualnemedia.

Według ich informatorów, TVP jest zainteresowana nie tylko ofertą Showmaksa w Polsce, ale przede wszystkim nabyciem całym zaplecza technicznego oraz obecności Showmax w 24 krajach w których serwis jest aktualnie obecny.

TVP oczywiście nie stać, by zapłacić za transakcję pełną kwotę ze swoich (no, kieszeni podatników) pieniędzy, przez co do współpracy mieliby zostać zaproszeni potencjalni inwestorzy, którzy potem wraz z TVP traktowali by Showmaksa jako komercyjny projekt.

Oczywiście TVP nie jest jedyną firmą negocjującą przejęcie biblioteki Showmax. W grze są inne, anonimowe na ten moment podmioty.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-chce-kupic-showmax-w-calej-europie

Tagi: showmax tvp