Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 29.12.2018 19:05
Założyciele BioWare otrzymali Order Kanady
536V

Założyciele BioWare otrzymali Order Kanady

BioWare to studio, któremu zawdzięczamy takie marki jak Baldur's Gate czy Mass Effect, które powstało w 1995 r. A to wszystko zawdzięczamy dwóm doktorom medycyny - Ray'owi Muzyka i Gregowi Zeschukowi, którzy według Kanady mieli rewolucyjny wkład w gry wideo.

Założyciele studia BioWare przeszli na emeryturę w 2012 r. kilka miesięcy po premierze Mass Effecta 3, który wzbudził niemałe kontrowersje wśród fanów.  Mimo iż dziś Panowie nie są aktywni w branży gier wideo zostali wyróżnieni Orderem Kanady.

Świetne gry na PS4 i Xone, które kupisz za grosze

Order Kanady jest wręczany osobom (nie tylko Kanadyjczykom), które zasłużyły się dla kraju w myśl "Pragnę lepszej ojczyzny". Po raz pierwszy został on wręczony w 1967 roku.

Ray Muzyka i Greg Zeschuk znaleźli się w gronie 103 osób, które w tym roku otrzymały owe wyróżnienie.  Generalny gubernator Kanady, Julie Payette oznajmiła na ceremonii, iż jest to uhonorowanie za rewolucyjny wkład w branżę gier wideo.

Od 2007 r. BioWare jest własnością Electronic Arts. Zdaniem Zeschuka jest to zasługa tego, że studio BioWare zostało założone w Edmonton i mimo międzynarodowego sukcesu i odejścia założycieli siedziba studia znajduje się po dziś dzień w tym mieście. 

Tagi: BioWare BioWare Edmonton Electronic Arts greg zeschuk Kanada ray muzyka

Nie przegap