Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 29.12.2018 14:41
Fortnite. Epic Games zarobiło w 2018 roku aż 3 miliardy dolarów!
1268V

Fortnite. Epic Games zarobiło w 2018 roku aż 3 miliardy dolarów!

Fortnite jest bezsprzecznie jedną z najpopularniejszych gier, jaką kiedykolwiek widziała nasza branża. Hit Epic Games zebrał już ponad 125 milionów graczy i jak się okazuje, zarobił miliardy dolarów.

Według raportu przygotowanego przez portal TechCrunch, Epic Games zarobiło w całym 2018 roku około 3 miliardy dolarów.

Najlepiej sprzedajace się gry 2018 roku na amerykańskim eShopie

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty działalności Epiców, cała kwota składa się głównie z dwóch podmiotów. Licencjonowania Unreal Engine 4 (no i czasami też 3) oraz Fortnite. Dzięki wysokiej popularności autorskiego silnika, z którego korzysta coraz więcej wielkich producentów, w tym między innymi samo Nintendo.

Z tego tytułu Epic zarobił około 1 miliard dolarów. Jak łatwo zatem obliczyć, sam Fortnite zarobił dla deweloperów aż 2 miliardy zielonych papierków, dzięki czemu zbliża się powoli do rekordu ustanowionego przez GTA V, który wynosi aż 6 miliardów. Najpopularniejszy Battle Royale dostępny jest na każdym urządzeniu do grania i praktycznie wszędzie jest najlepiej zarabiającym tytułem.

Na App Store gracze wydawali ponad 1 milion dolców dziennie, zaś według ostatniego rankingu gier dystrybuowanych na eShopie, Fortnite zdeklasował całą konkurencję i uplasował się na pierwszej pozycji przed Fallout Shelter, Paladins, a nawet Super Smash Bros. Ultimate.

Fortnite - Season 7 Battle Pass Overview

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap