Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.12.2018 20:46
Plany Square Enix i Koei Tecmo na 2019 r. Deweloperzy kuszą nowymi zapowiedziami
910V

Plany Square Enix i Koei Tecmo na 2019 r. Deweloperzy kuszą nowymi zapowiedziami

Jak zwykle pod sam koniec roku japońscy wydawcy i deweloperzy dzielą się swoimi obserwacjami dotyczącymi rynku gier i przede wszystkim zapowiadają swoje najbliższe posunięcia.

Japońska redakcja 4Gamer miała okazje porozmawiać z szeregiem deweloperów pracujących dla Square Enix. Jednym z nich był Yosuke Saito (znany z pracy nad NieR: Automata). Pracownik PlatinumGames zdradził, że już na początku 2019 roku powinniśmy dowiedzieć się znacznie więcej o zapowiedzianym na E3 2018 Babylon's Fall. Yosuke Saito zapowiedział też, że ma w zanadrzu kilka innych projektów, o których prawdopodobnie dowiemy się w 2019 r.

Swoją cegiełkę dołożył również Tomoya Asano ze Square Enix, który pracował niedawno nad znakomitym Octopath Traveler. Asano stwierdził, że jego zespół przygotowuje aktualnie kilka nowych tytułów. Niespodzianki na 2019 r. zapowiedział również Takeshi Uchikawa, odpowiedzialny za przygotowanie Dragon Quest XI S.

Redakcji 4Gamer udało się też pogadać z deweloperami związanymi z Koei Tecmo. Fumihiko Yasuda powiedział, że pracuje ciężko nad sequelem NiOh. Fani tej marki nie będą musieli czekać już długo na ujawnienie pierwszych konkretów - ważne wieści o NiOh 2 poznamy już w pierwszych miesiącach 2019 r.

Głos zabrał również Hisashi Koinuma, szef Koei Tecmo, który zapowiedział, że chciałby już w 2019 roku zaprezentować nową grę, której jest producentem. Ostatnim projektem Koinumy było Attack on Titan 2.

Ciekawą zapowiedź ma też dla nas Kou Shibusawa z Koei Tecmo. Shibusawa zdradził, że wydawca stawia obecnie na projekt związany z technologiami Sztucznej Inteligencji. Prawdopodobnie ma to związek z wynajęciem usług studia HEROZ, o którym dowiedzieliśmy się rok temu. HEROZ specjalizuje się w rozwoju SI.

Kenichi Ogasawara, szef zespołu Omega Force, spodziewa się, że doczekamy się zapowiedzi nowych konsol między 2019 a 2020 rokiem.

Tagi: Koei Tecmo Square Enix