Roger Żochowski Roger Żochowski 27.12.2018 20:24
Switch wyprzedził w Japonii standardowe PS4 już o ponad 100 tysięcy egzemplarzy
2368V

Switch wyprzedził w Japonii standardowe PS4 już o ponad 100 tysięcy egzemplarzy

Pamiętam gdy pisałem do PSX Extreme felieton o tym, że Switch ma ogromną szansę na sukces, wbrew temu, co twierdzili niektórzy gracze zaraz po zapowiedzi konsoli. W Japonii sprzęt Nintendo wciąż schodzi jak ciepłe bułeczki. 

Najnowsze wyniki sprzedaży dostarczone przez Media Create ujawniły, że Nintendo Switch wyprzedził już dość mocno konkurencję ze strony PS4 & PS4 Slim. Udało się to w zaledwie dwa lata. A warto pamiętać, że konsola Sony jest na rynku od lat pięciu.

Łączone wyniki systemów PlayStation 4 + PlayStation 4 Slim dają wynik na poziomie 6.540.000 sztuk sprzedanych konsol. W przypadku Switcha wynik ten wynosi 6.670.000 egzemplarzy. Daje to przewagę blisko 120 000 sprzedanych konsol. Sony wciąż wygrywa, gdy do wymienionych konsol doliczymy PS4 Pro (łącznie 7.500.000), jednak patrząc jaką popularnością cieszy się w Japonii Switch, jest kwestią czasu, gdy i ten bastion padnie. Dodajmy, że wynik Switcha byłby lepszy, gdyby nie regularne braki sprzętu w wielu sklepach w dużych miastach. 

Nie tak dawno z ciekawości zapytałem kilku znajomych prowadzących w Polsce jak sprzedaje się Switch - choć nikt nie podał mi konkretnych wyników dostałem jasne sygnały, że żadna wcześniejsza konsola Nintendo nie sprzedawała się w naszym kraju tak dobrze. W niektórych dużych placówkach urządzenie rozchodzi się lepiej niż konsole z rodziny Xbox One. Pozostaje trzymać kciuki za to, by Nintendo zawsze chodziło własną ścieżką.
 

Tagi: nintendo switch playstation 4