Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.12.2018 10:47
Bethesda banuje modderów Fallouta 76
7548V

Bethesda banuje modderów Fallouta 76

Świąteczny klimat? Bethesda postanowiła zbanować osoby modujące Fallouta 76. Bana można zdjąć jeśli... napisze się rozprawkę.

Jakiś czas temu, pierwsi modderzy zaczęli zabawę z Falloutem 76. Efekty? Modyfikacje wizualne, pozwalające zmienić kolor włosów lub poprawiające tekstury w grze. Nic szkodliwego, prawda? Nie dla Bethesdy.

Fallouty za darmo. Bethesda chce udobruchać graczy

Wydawca gry zaczął masowo banować osoby instalujące mody. Powód jaki podaje Bethesda - używanie aplikacji od firm zewnętrznych, które mają na celu modyfikowanie i oszukiwanie w grze. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób wgranie poprawionych tekstur czy zmiana koloru włosów postaci jest oszukiwaniem - my wam nie odpowiemy, bo sami nie wiemy.

Bethesda co prawda jest w stanie zdjąć bana z gry, ale... musicie napisać rozprawkę pod tytułem "Dlaczego modyfikowanie gier i korzystanie z zewnętrznych programów do oszukiwania jest szkodliwe dla społeczności gry".

Nawet jeśli część banów słusznie trafiło do oszustów (tego nikt nie podważa), tak banowanie każdego, kto modyfikuje grę, nawet w sposób nieszkodliwy jest wylewaniem dziecka z kąpielą. A to raczej Bethesdzie pozytywnej prasy nie przysporzy.

Źródło: https://hothardware.com/news/bethesda-bans-modders

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76 pc