Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.12.2018 12:55
Microsoft pracuje nad kamerką 4K, która zastąpi Kinecta
3600V

Microsoft pracuje nad kamerką 4K, która zastąpi Kinecta

Microsoft pracuje nad nową kamerką internetową, która połączy z sobą Windowsa 10 oraz Xboksa One, zastępując na tym drugim zabitego Kinecta.

W drugiej połowie poprzedniej generacji i na początku aktualnej, Microsoft mocno promował Kinecta, który miał być rozwiązaniem przyszłościowym, wnoszącym gry na nowy poziom. Niestety dla Microsoftu, sprzęt ostatecznie się nie przyjął.

Xbox Anaconda, Xbox Lockhart, Xbox Maverick, Xbox Anthem i więcej. Microsoft pracuje nad zestawem konsol

Firma z Redmond zrozumiała, że wpychanie ludziom na siłę dodatkowej kamerki, która dodatkowo podnosi cenę urządzenia to nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza gdy już na starcie przerżnęło się generację. Kinecta więc zabito.

Niektórym jednak go brakuje. Ich ucieszy wiadomość, że Microsoft pracuje nad nową kamerką o rozdzielczości 4K, która zadziała na Windowsie 10 oraz Xboksie One. Na PC-tach zaoferuje - poza standardowym wykorzystaniem - współpracę z Windows Hello. Na X0 spełniać będzie rolę Kinecta i pozwoli na logowanie się do swojego profilu pokazując konsoli swoją twarz.

Niestety, serwis Thurrott.com, który podał informację jako pierwszy, nie zdradza kiedy takowa kamerka miałaby trafić do sprzedaży i ile będzie kosztowała. Wiadomo tyle, że może być powiązana z nowym Surface Hub 2, oferując łączność przez USB-C.

Źródło: https://www.thurrott.com/windows/windows-10/195799/microsoft-plans-a-new-family-of-webcams-for-2019

Tagi: Microsoft xbox one

Nie przegap