Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 23.12.2018 14:31
Blizzard ma kłopoty? Firma potwierdza, że do końca roku odejdzie aż 100 pracowników
2340V

Blizzard ma kłopoty? Firma potwierdza, że do końca roku odejdzie aż 100 pracowników

Blizzard miewa w ostatnim czasie sporo problemów kadrowych, które przekładają się na dość nieoczekiwane zmiany w działalności firmy.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Zamieć odchudza zespół pracujący nad rozwojem Heroes of the Storm i kieruje ludzi do innych, rzekomo ważniejszych projektów.

CD Projekt przegrał w sądzie walkę o odszkodowanie ze strony Skarbu Państwa

Teraz zaś brytyjski Eurogamer donosi, iż spory zamęt dzieje się w europejskim oddziale obsługi klienta autorów Diablo. Według informacji dostarczonych redakcji przez anonimowych pracowników, z tego sektora struktur Blizzard planuje do końca roku odejść aż 100 pracowników.

Podobno studio oferuje swoim konsultantom roczną odprawę, jeśli do końca roku zdecydują się na dobrowolne odejście z firmy, a według informatorów, takie propozycje padają średnio co 2 miesiące. Teraz sam Blizzard potwierdza, że aż 100 osób "dobrowolnie" postanowiło opuścić dział obsługi klienta, co może niestety odbić się na jakości tej usługi.

Prawdopodobnie ostatnie kłopoty Zamieci wynikają z coraz bardziej pogarszających się relacji z Activision, które ma wywierać naciski na swoich współpracowników. Niestety nie wiadomo jakie i czy w ogóle to prawda. Pewne jest jednak, że ojcowie Diablo, Warcrafta i Overwatcha zaczynają wpadać w spiralę problemów.

Diablo Immortal Cinematic Trailer

Źródło: https://www.eurogamer.net/amp/2018-12-21-blizzard-customer-service-staff-express-concern-as-over-100-accept-cash-to-exit-irish-hub

Tagi:

Nie przegap