Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 22.12.2018 15:20
Fallout 76 sprzedaje się lepiej niż Battlefield 5
5054V

Fallout 76 sprzedaje się lepiej niż Battlefield 5

Fallout 76 i Battlefield 5 nie radzą sobie najlepiej. Już po pierwszym miesiącu te dwa popularne tytuły doczekały się sporych obniżek.  

Jak radzą sobie Fallout 76 i Battlefield 5 po premierze można było zauważyć po pierwszych, sporych obniżkach.  Ba, w przypadku produkcji DICE już po pierwszym zwiastunie liczba zamówionych pre-orderów budziła spory niepokój.

Battlefield 5 sprzedaje się poniżej oczekiwań. EA zmniejsza prognozy i przecenia grę

Serwis SuperData zajmujący się badaniem dochodów, jakie przynosi cyfrowa dystrybucja gier opublikował raport za listopad. Obecność takich tytułów jak League of Legends, Red Dead Redemption 2 czy Pokemon GO nie powinna nikogo dziwić. 

Chociaż widzimy, że Battlefield 5 oraz Fallout 76 doczekały się sporego zainteresowania i zdołały uplasować się w rankingu ich sytuacja nie jest najlepsza. W opublikowanym bilansie, portal SuperData ujawnił iż gry od Bethesdy i DICE sprzedały się na konsolach odpowiednio w 1,9 i 1,4 milionach sztuk. Są to rezultaty gorsze od tych, które uzyskały poprzednie odsłony - Battlefield 1 i Fallout 4 w dniu premiery.

Jednakże listopad nie był specjalnie udany dla innych gier. Ultimate Team - tryb obecny w grach z serii FIFA i Madden NFL, który przynosi gigantyczne dochody dla Electronic Arts przyniósł wzrost zysków w ubiegłym miesiącu o zaledwie 1% w stosunku do listopada 2017, który wynosił 25%.

Zwiększenie zainteresowania Destiny 2 wywołane przez premierę dodatku "Forsaken" było jedynie chwilowe. Liczba graczy zaangażowanych w tytuł od Bungie jest obecnie taka sama jak przed wrześniowym debiutem rozszerzenia. Ponadto sprzedaż dodatków do Destiny 2 w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła o 63%.

Ostatnią grą, która ucierpiała na popularności jest Rainbow Six Siege.W ostatnich dwóch miesiącach produkcja Ubisoftu przyniosła o 33% mniejsze przychody niż w listopadzie 2017 roku. Według raportu w dużej mierze jest to zasługa ostatnich premier głośnych tytułów AAA.

Źródło: https://www.superdataresearch.com/us-digital-games-market/

Tagi: battlefield 5 Battlefield V Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76 ranking sprzedaży raport sprzedaży