SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.12.2018 15:39
DiRT Rally 2.0 pokazuje rajdowe klasyki. Zwiastun przedstawia degradację toru
1099V

DiRT Rally 2.0 pokazuje rajdowe klasyki. Zwiastun przedstawia degradację toru

Codemasters podgrzewa atmosferę przed nadjeżdżającym DiRT Rally 2.0. Gra wyląduje w naszych czytnikach w przyszłym roku i z tej okazji możemy spojrzeć na nowy zwiastun. Autorzy skupili się na zaprezentowaniu klasycznych wozów.

DiRT Rally 2.0 trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste. „Mistrzowie Kodu” zapowiedzieli premierę 26 lutego, więc sympatycy gatunku mogą szykować się na ostrą jazdę bez trzymanki.

DiRT Rally 2.0. Deweloperzy pokazują rozgrywkę i odpowiadają na pytania

Codemasters uwielbia wrzucać do swoich gier klasyczny wozy i nawet w DiRT Rally 2.0 wskoczymy w kultowe fury. Alpine Renault A110 1600 S, Ford Escort Mk II, Audi Sport quattro S1 E2 oraz nawet SUBARU Impreza 1995 zostały ujawnione na materiale, ale warto zwrócić uwagę również na lokacje, ponieważ materiał pozwala spojrzeć na Nową Zelandię, Australię oraz Hiszpanię.

Zwiastun prezentuje jeszcze jeden, niezwykle ważny element dla całego DiRT Rally 2.0 – autorzy w końcu pozwalają spojrzeć na degradację toru. Już wcześniej studio potwierdziło, że wszystkie miejscówki w grze ulegają „ewolucji” wraz z przebiegiem rajdu.

Tak sytuację skomentował rajdowy konsultant studia Codemasters, Jon Armstrong:

„Pierwsi kierowcy na trasie muszą mierzyć się z luźnym żwirem co oznacza, że czeka ich walka o trakcję. Ciężko wówczas o osiągnięcie najlepszego czasu. Optymalny moment przejazdu to 5-10 miejsce w kolejce. Im dalej, tym powierzchnia ma więcej kolein, więc by poradzić sobie z ewoluującym torem, musisz dostosować styl jazdy i ustawienia pojazdu do warunków. Nawet pokonując ten sam etap tysiąc razy, zawsze będzie on niósł inne wyzwanie„

DiRT Rally 2.0 to oficjalna gra Rallycrossowych Mistrzostw Świata (FIA World Rallycross Championship, których partnerem jest Monster Energy). Gracze, którzy zamówią wydanie Deluxe Edition, będą mieli dostęp do gry od 22 lutego, a także otrzymają pierwsze dwa sezony materiałów po premierze.

Tagi: Codemasters DiRT Rally 2.0 trailer zwiastun