Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2018 07:00
PlayStation 5 skorzysta z mocy chmury. Firma również chce zapewnić gry na każdym urządzeniu
7846V

PlayStation 5 skorzysta z mocy chmury. Firma również chce zapewnić gry na każdym urządzeniu

Nie tylko Microsoft zamierza skorzystać z obliczeń dostępnych w chmurze dla nowej generacji. Sony również planuje wykorzystać technologię i właśnie trwają poszukiwania odpowiedniego specjalisty. Nawet Japończycy chcą zapewnić duże tytuły AAA na wszystkich sprzętach.

Microsoft w tym roku oficjalnie zaprezentował Project xCloud, który zapewni gry AAA na wszystkich sprzętach, ale wiele na to wskazuje, że również Sony zamierza skupić się na chmurze. Firma właśnie poszukuje inżyniera oprogramowania do działu wymownie zatytułowanego „Cloud Gaming Engineering & Infrastructure”.

PlayStation 4 Slim za 899 zł. Dobra oferta na święta

„Jako część Sony Interactive Entertainment, zespół Cloud Gaming Engineering and Infrastructure (CGEI) przewodzi rewolucji gier w chmurze oferując produkcje o jakości konsolowej na dowolnym urządzeniu.”

Brzmi znajomo? Identyczną koncepcję kilka miesięcy temu zaprezentował Microsoft i jak widać nawet Sony zamierza zapewnić duże tytuły AAA na wszystkich sprzętach. Nowy pracownik japońskiej korporacji odegra kluczową rolę w tworzeniu systemów, które pomogą zbudować „Sieć Dostarczania Treści” o zasięgu globalnym.

Nie możemy oczywiście zapomnieć, że Sony posiada już PlayStation Now, dzięki któremu przykładowo na PC możemy zapoznać się z wybranymi tytułami z PlayStation 4. Jeśli firma zdecyduje się rozszerzyć usługę, to po prostu tytuły z japońskich konsol trafią na smartfony i tablety. W swoim czasie PSN Now działał nawet na wybranych telewizorach i odtwarzaczach Blu-ray, a pewnie wielu naszych czytelników korzystało z usługi Remote Play na urządzeniach mobilnych, ale nowy projekt – identycznie jak rozwiązania konkurencji – skorzysta z chmury.

Możemy mieć w tej sytuacji pewność, że rewolucja na rynku gier jest już naprawdę blisko. Microsoft szykuje Project xCloud, Google przygotowuje Google Project Stream, a Sony? Na konkretną zapowiedź musimy zaczekać pewnie do przyszłego roku.

Źródło: https://boards.greenhouse.io/sonyinteractiveentertainmentplaystation/jobs/1475900

Tagi: chmura PlayStation 5 Sony