Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2018 14:46
Iron Man z Chin. Zwiastun pokazuje film inspirowany bohaterem Marvela
1541V

Iron Man z Chin. Zwiastun pokazuje film inspirowany bohaterem Marvela

Chińczycy pozazdrościli zachodowi Iron Mana, więc postanowili wrzucić w metalowy strój swoją ikoniczną legendę. Koncepcja zbiera mieszane opinie nawet w Azji.

Sun Wukong (Małpi Król) jest jedną z chińskich legend. Bohater trafił do różnych opowieści, a na jego podstawie powstał między innymi Son Goku. Najnowsza interpretacja postaci nie zyskała aprobaty u wszystkich mieszkańców Chin.

Zimna wojna osiągnęła wielki sukces. Triumf na gali Europejskich Nagród Filmowych

Jutro zostanie opublikowany film, w którym Sun Wukong wskakuje w metalowy strój i na jego barkach spoczywa ratowanie świata. Sytuacja nie będzie łatwa, ponieważ na drodze do triumfu czekają demony, a jeszcze do całej zabawy wtrącą się wysłannicy nieba.

Problemem okazuje się bardzo mocna inspiracja produkcją Marvela – w chińskich mediach pojawiają się bezpośrednie porównania do Iron Mana. Twórcy wykorzystali nawet znane sceny, które są po prostu przeniesione na własny grunt. Sytuacja została negatywnie odebrana przez Chińczyków, którym nie podoba się stworzenie takiej interpretacji, która jednocześnie korzysta z zachodniej koncepcji.

Premiera „Armored Warfare God: Sun Wukong” odbędzie się dopiero jutro, ale produkcja pewnie nigdy nie trafi do rodzimych kin. Mimo wszystko zobaczcie poniższy zwiastun i wpadnijcie do galerii.

Źródło: https://kotaku.com/marvel-at-chinas-own-iron-man-type-movie-1831142692

Tagi: Armored Warfare God: Sun Wukong małpi król Sun Wukong trailer zwiastun

Nie przegap