Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2018 13:34
Xbox One i Steam. Wielka integracja może zapewnić cross-platformową rozgrywkę w wielu grach
2005V

Xbox One i Steam. Wielka integracja może zapewnić cross-platformową rozgrywkę w wielu grach

W niedalekiej przyszłości możemy być świadkami dużej integracji konsoli Microsoftu z platformą Valve. W kodzie Steam znaleziono bezpośrednie odwołanie do Xboksa One i zdaniem specjalistów – nadciąga nowy etap integracji sprzętu Amerykanów z komputerami osobistymi.

Microsoft od lat pracuje nad wielką integracją Xboksa One z komputerami osobistymi. Dotychczas wszystkie ruchy były wykonywane po stronie producenta konsoli, jednak najwyraźniej teraz nawet Valve chce strzelać do jednej bramki.

Xbox Cloud ma korzystać z AMD Picasso. Microsoft stawia na dobrą cenę

Najnowsza aktualizacja bety Steam potwierdza rozwinięcie integracji cross-platformowej z Xboksem One. W kodzie pojawia się wzmianka o wspólnej rozgrywce, więc możemy przypuszczać, że obie firmy – Microsoft oraz Valve – pracują nad poprawieniem doświadczenia swoich klientów.

Gracze już teraz mogą cieszyć się cross-platformową rozgrywka na Xboksie One i PC (Steam), jednak Valve ma podobno przygotować otwarte narzędzia w Valve Steamworks, które pomogą na banalne wprowadzenie rywalizacji pomiędzy urządzeniami wszystkim deweloperom.

Jest to na pewno ciekawa opcja, które powinna zapewnić wielu tytułom dodatkowych graczy, jednak warto zwrócić uwagę na ruch Epic Games. Twórcy Unreal Engine zapowiedzieli opracowanie technologii, która pozwoli na wielki cross-play pomiędzy wszystkimi sprzętami... Reakcja Valve jest w tej sytuacji dość zaskakująca.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-one-and-steam-cross-play-feature-being-worked-on-rumor

Tagi: cross-platform Steam xbox one