Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 16.12.2018 15:20
Fallout 76. Pliki gry zwiastują nadejście mikrotransakcji
2034V

Fallout 76. Pliki gry zwiastują nadejście mikrotransakcji

Fallout 76 nadal jest na ustach wszystkich graczy, lecz nie ze względu na pozytywne emocje, jakie gra powinna budzić. Fani odkryli coś, co jeszcze bardziej może pogrzebać nowe dzieło Bethesdy.

Dwa dni temu minął pierwszy miesiąc od premiery Fallouta 76. Produkcja Bethesdy nie została jednak ciepło przyjęta i już pojawiły się spore obniżki cen, aby podreperować wyniki sprzedażowe gry. Wygląda na to, że wydawca ma jeszcze jeden pomysł na odrobienie strat.

Temat tygodnia: Tanio, taniej, najtaniej. Czyli po co kupować gry na premierę

Do Fallouta 76 trafiła kolejna aktualizacja, która wprowadziła m.in wsparcie dla ekranów 21:9, opcję Push To Talk, wybór nowej karty perku po uzyskaniu 50. poziomu i masę poprawek i usprawnień.  Jednak to co zostało umieszczone w liście zmian to nie wszystko.

Fani odkryli, że w pliku konfiguracyjnym SeventySix.esm skrywają się opcje, które mogą zdradzać najbliższe plany Bethesdy. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości Fallout 76 otrzyma porcję mikrotransakcji, o czym świadczy poniższa linia kodu. :

Lunchbox Activator EDID changed from POST_ATX_LunchBox to zzz_RECLAIM_LunchBox

Lunchbox to odpowiednik skrzynek, który zadebiutował w Fallout Shelter. W jego skład wchodzi pięć kart, które stanowią ulepszenie do zadawanych obrażeń czy też odporności na promieniowanie przez określoną ilość czasu.  Na tę chwilę miałyby być wręczane jako nagroda za wykonanie sezonowych zadań. W kodzie znaleziono także nowe animacje i dźwięki towarzyszące otwieraniu skrzynek m.in. spadającego konfetti i Świętego Mikołaja.

Co sądzicie o ewentualnej obecności mikrotransakcji? Jest to dobry ruch, aby podreperować wyniki Fallouta 76?

 

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios fallout 76 mikrotransakcje pc playstation 4 xbox one