Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 15.12.2018 18:10
League of Legends. Riot Games kończy wsparcie dla Windows XP i Windows Vista. Gra pojawi się na Netfliksie
1861V

League of Legends. Riot Games kończy wsparcie dla Windows XP i Windows Vista. Gra pojawi się na Netfliksie

League of Legends jest jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych. Mało kto dziś jednak pamięta, że tytuł zadebiutował prawie 10 lat temu i wciąż można go uruchomić na systemach Windows XP i Windows Vista. Ale tylko do czasu...

Dokładnie tak, League of Legends swą premierę miał 27 października 2009, a w tamtym okresie raczej mało kto przypuszczał, że gra stanie się przebojem na tak wiele lat i będzie jedną z najważniejszych pozycji w e-sporcie.

Steam z nowym rekordem! Ponad 16,1 milionów użytkowników zalogowanych jednocześnie

30 kwietnia 2019 roku ukaże się ostatni patch do League of Legends na Windowsa XP i Windows Vistę. Natomiast ostateczne porzucenie systemów przez Riot Games nastąpi 14 maja. Powodem, dla którego podjęto taką decyzję jest fakt, że sam Microsoft już nie wspiera tych swoich starszych OS, a liczba osób grających w LoLa na tych Windowsach nie sięga nawet 1% globalnej populacji.

Jeżeli korzystacie z Netfliksa to zapiszcie sobie datę 21 grudnia 2018 r., ponieważ wtedy League of Legends trafi na tę platformę. W tym dniu zostanie wyemitowany odcinek serialu dokumentalnego 7 Days Out, podczas którego ukazane zostaną kulisy finałów North American League Legends Championship Series. 

 

Tagi: Esport League of Legends Riot Games wideo windows vista windows xp