Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 15.12.2018 17:40
Stardew Valley. Eric "ConcernedApe" Barone  ma dość i wstrzymuje prace nad nową grą
1609V

Stardew Valley. Eric "ConcernedApe" Barone ma dość i wstrzymuje prace nad nową grą

Wydawało się, że skoro Eric "ConcernedApe" Barone pracuje nad nową grą to Stardew Valley nie otrzyma żadnej nowej zawartości. Jednak plany się zmieniły.

Stardew Valley to gra autorstwa Erica "ConcernedApe" Barone'a, który w 2016 r. samodzielnie wypuścił własną produkcję. Od tamtego czasu produkcja ukazała się na PC, PlayStation 4, Xboksie One, smartfonach oraz Nintendo Switchu.

Kingdom Hearts 3. Uważajcie na spoilery. Pierwsze osoby są w posiadaniu gry

Za Stardew Valley nie stoi żadne studio, a jeden człowiek - Eric "ConcernedApe" Barone.  Jedynie przy konwersjach na Nintendo Switcha oraz systemy Android i iOS deweloperowi pomaga niezależne studio, Chucklefish.

W ostatnim czasie do głównych wersji gry trafiła łatka 1.3 wprowadzająca tryb wieloosobowy oraz nowe eventy dla jednego gracza, w ramach którego można np. założyć koniowi kapelusz. A to nie koniec prac nad grą, bo w przyszłym roku Stardew Valley ma otrzymać m.in. obsługę języka francuskiego, koreańskiego, włoskiego i tureckiego.

W międzyczasie Barone pracuje nad zupełnie nowym tytułem. Jednakże pogodzenie dwóch projektów jest niezwykle trudne, dlatego twórca zdecydował się wstrzymać prace nad niezapowiedzianą grą i zająć tworzeniem oddzielnego zespołu, który będzie się zajmował wyłącznie rozwijaniem Stardew Valley, chociaż najważniejsze decyzje dotyczące gry nadal będzie podejmował Eric "ConcernedApe" Barone .

 

Tagi: Android Chucklefish Games Concerned Ape ios nintendo switch PC playstation 4 Stardew Valley xbox one

Nie przegap