Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2018 17:12
Discord zachęca deweloperów do swojego sklepu. Firma oferuje bardzo dobry podział zysków
970V

Discord zachęca deweloperów do swojego sklepu. Firma oferuje bardzo dobry podział zysków

Discord to kolejna firma, która chce zachęcić deweloperów do swojego sklepu. Po obniżkach na Steam, dobrej ofercie Epic Games, pojawiła się trzecia opcja i niektórzy mogą zainteresować się tą propozycją.

Discord to już nie tylko prosty komunikator, dzięki któremu gracze mogą wymieniać się poglądami. Firma odpowiedzialna za projekt uruchomiła sklep i teraz chce zaoferować jak najlepsze warunki deweloperom.

 

W 2019 roku będziemy świadkami bardzo ciekawej walki. Steam, Epic Games Store oraz Discord będą walczyć o klientów i firmy chcą zachęcić do swoich platform twórców gier oferując odpowiedni podział zysków.

Valve dotychczas zgarniało 30% z zarobionych przez produkcje pieniędzy. Sytuacja zmieniła się w ubiegłym miesiącu, ponieważ Steam zapowiedziało, że najbardziej dochodowe studia (zarabiające od 10 do 50 mln dolarów lub ponad 50 mln dolarów) otrzymają większą kwotę ze swoich wypracowanych dolarów – wtedy gotówka dla platformy zmniejsza się do kolejno 25% lub 20%.

Epic Games zapowiedziało Epic Games Store, w którym deweloperzy otrzymają aż 88% z pieniędzy wygenerowanych przez przygotowany tytuły. Najlepiej tę sytuację pokazuje poniższa grafika:

Teraz do gry wkracza Discord. Nowy gracz na rynku posiada swoją platformę od października w wersji beta, ale wielka premiera odbędzie się w 2019 roku. Firma chce oferować deweloperom znacznie więcej:

„Okazuje się, że dystrybucja gier w 2018 roku nie kosztuje 30%. Po przeprowadzaniu kilku badań odkryliśmy, że możemy budować niesamowite narzędzia programistyczne, publikować je i dawać programistom większy udział w przychodach.”

To właśnie z tego powodu Discord zaoferuje twórcom 90% udziału w przychodach! Na konto korporacji wpadnie zaledwie 10%, które pozwoli pokryć koszty operacyjne. Propozycja może znacząco wpłynąć na rynek, ponieważ twórcy gier mogą coraz częściej odchodzić od wydawania swoich pozycji na Steam.

Źródło: https://blog.discordapp.com/why-not-90-10-3761ebef4eab

Tagi: Discord epic game store Epic Games Steam Valve