Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2018 14:10
Xbox Anaconda to kodowa nazwa nowej generacji od Microsoftu
6479V

Xbox Anaconda to kodowa nazwa nowej generacji od Microsoftu

Już w przyszłym roku powinniśmy poznać nową konsolę Microsoftu. Według najnowszych informacji urządzenie w wewnętrznych dokumentach nosi nazwę „Anaconda”. Firma nadal nie zmieniła ciekawych przyzwyczajeń.

Microsoft na ostatniej imprezie w Los Angeles potwierdził prace nad nową konsolą. Po imprezie w Sieci wylądowała nazwa „Xbox Scarlett”, jednak w dokumentach Amerykanów znajduje się podobno „Xbox Anaconda” i nie jest to przypadek.

Xbox Game Pass. Grudzień będzie wyjątkowo krwawym miesiącem

Xbox Anaconda to po prostu „Nowy Xbox”... A dokładniej kodowa nazwa konsoli dziewiątej generacji od Microsoftu. Najnowsze doniesienia pozwalają szykować się na ujawnienie sprzętu już na przyszłorocznym E3, jednak premiera ma odbyć się dopiero w 2020 roku.

O Xbox Anaconda poinformował Jez Corden – dziennikarz Windows Central – który często dzieli się ciekawostkami z amerykańskiego obozu. Microsoft oczywiście nie bez powodu zdecydował się na gada, ponieważ już wcześniej korzystano z ten nomenklatury.

Xbox One X nazwany przez dziennikarzy Xbox Scorpio był przez Microsoft określany jako Xbox Chuckwalla (duża jaszczurka – gad), ale w dokumentach Xboksa One widniało Xbox Durango – warto podkreślić, że kodowa nazwa odnosi się również do dev-kitów, czyli urządzeń przeznaczonych do deweloperów.

A co z tym Xbox Scarlett? Nazwa nie bez powodu pojawiła się po wypowiedzi Phila Spencera, który zapowiedział „nowe konsole” - „Scarlett” odnosi się podobno do ogólnego projektu następnej generacji, w której widnieje kilka sprzętów.

Źródło: https://wccftech.com/next-gen-xbox-dev-kit-anaconda/

Tagi: Microsoft xbox xbox anaconda xbox scarlett